Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri başlıyor!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri

Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri Yeni Zelanda’da başlıyor!

Yeni Zelandalı dijital yayın kuruluşu Stuff; İşletme, İnovasyon ve İstihdam Bakanlığı yedi farklı uluslararası dizi ve film projesinin çekimlere başlayabileceğini duyurdu. Bakanlığın açıklamasına koronavirüs salgını nedeniyle yapımına göre ara verilen Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri dahil olmak üzere Avatar’ın devam filmi, Cowboy Bepop, Power Rangers Beast Morphers, The Greatest Beer Run Ever, Sweet Tooth, The Power of the Dog projelerinin yapım ekipleri ve ailelerinin ülkeye girişine izin verilecek.

Yüzüklerin Efendisi dizi ekibi pandemiye henüz pre-prodüksiyon aşamasında iken yakalanmıştı. Yapım ekibinin bir kısmı Yeni Zelanda’da kalmayı tercih ederken pek çoğu ailelerinin yanı dönmüştü. Yapılan açıklamaya göre Yüzüklerin Efendisi dizisi çekimleri için 93 yapım ekibi üyesine ve 20 aile ferdinin ülkeye girişine izin veriliyor. Variety’nin haberine göre oyuncular arasından Robert Aramayo, Owain Arthur and Nazanin Boniadi gibi isimler de izin verilenler arasında.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri dahil olmak üzere yedi farklı proje için 206’sı film ekibi 35’i aile bireyi olmak üzere 241 kişinin ülkeye girişine izin verildiği ifade ediliyor. İzin verilen kişilerin altı ay boyunca ülkede kalabileceği söyleniyor. Bakanlık yaptığı açıklamada izin verilen projelerin 3 bin yeni istihdam imkanı sağlayacağını belirtti. Yapımların Yeni Zelanda ekonomisine toplam katkısının ise 400 milyon dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Dizinin geçeceği İkinci Çağ ve olası senaryolar hakkındaki videomuzu izlemeyi sakın unutmayın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

the lord of the rings rings of power yüzüklerin efendisi güç yüzükleri galadriel

TheOneRingNet, Rings of Power etkinliğinde gösterilen 6 klibin detaylarını paylaştı!

Comic-Con’un Rings of Power oturumu günün ilk paneli olarak 22 Temmuz Cuma günü 10.30’da gerçekleşti. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir