Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu açıklandı!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu resmi olarak açıklandı. Dizinin çekimlerine Şubat 2020 tarihinde başlanacağı da belirtiliyor. Okuma provalarının halihazırda Yeni Zelanda’da başlanan dizinin resmi twitter hesabı Lotronprime üzerinden Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu duyuruldu.

“Bir yolculuğu yücelten o yolculuğa çıkanlardır. Kardeşliğimizin ilk üyeleri ile tanışın. #LOTRonPrime”

Geçtiğimiz aylarda bazı özel haberlerle isimlerini öğrendiğimiz oyuncular da dahil olmak üzere tam 15 oyuncunun ismi açıklandı. Daha önce özel haberlerle duyurulan Robert Aramayo, Morfydd Clark, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle gibi isimlerin yanı sıra Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Daniel Weyman ve Tom Budge yer alacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Amazon yetkilileri ismi açıklanan oyuncuların hangi karakteri canlandıracağı konusunda net bir bilgi vermiyor. Ancak yapılan açıklama ile halen önemli rollere oyuncu seçilmesi sürecinde olduklarını da belirtiyorlar.

Henüz çekimleri başlamadan ikinci sezon onayı alan dizi 2021 yılında yayınlanacak. Yukarıda ismi yer alan oyuncuların kesin olarak ilk iki bölümde yer alacak. Dizinin ilk iki bölümünü J.A Bayona yönetecek.

Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nı konu alacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu:

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Robert Aramayo: Dizinin ilk başrolü Will Poulter olarak duyurulmuştu. Geçtiğimiz haftalarda “program yoğunluğu” nedeniyle diziden ayrılan Will Poulter yerini Robert Aramayo’ya bıraktı. 1992 doğumlu İngiliz oyuncu Game of Thrones dizisinde genç Ned Stark’ı ve Mindhunter dizisinin 2. sezonunda (4. bölüm) canlandırdığı Elmer Wayne Henley Jr. karakterini başarılı şekilde canlandırmıştı.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Morfydd Clark: HBO‘nun başarılı yapımı His Dark Materials dizisinde Sister Clara karakterini canlandıran Morfydd Clark, Yüzüklerin Efendisi dizisinde genç Galadriel’i canlandıracağı yönünde gayrı resmi özel haberler çıkmıştı. Morfydd Clark’ın dört bölümünde rol aldığı His Dark Materials dizisinin IMDb puanı 14 bin kişinin puanlaması ile 8,4 olarak belirlenmiş. İsveç doğumlu olan ancak İngiltere‘de (Cardiff) büyüyen oyuncunun yer aldığı dört bölümün ortalama puanı ise 8.5 olarak görünüyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Markella Kavenagh: Amazon‘un rekor bütçe ayırdığı Yüzüklerin Efendisi dizisinin resmi olmayan özel haberle duyurulan ilk oyuncusuydu. Tyra isimli kitaplarda yer almayan bir karakteri canlandıracağı iddia ediliyordu. Markella Kavenagh‘ın 2018 yılında sinema-televizyon yapımlarına başladığı bilinyor. Yer aldığı üç yapımdan en yüksek puanlı olanlar The Cry (IMDb:7.2) ve Picnic at Hanging Rock (6.2) şeklinde sıralanıyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Ema Horvath: Emma Horvath‘ın şimdiye kadar yer aldığı dizi ve filmleri incelediğimizde dizinin duyurulan diğer kadın oyuncusu Markella Kavenagh ile benzerlikler dikkati çekiyor. Ema Horvath‘ın yer aldığı ilk uzun metraj film Like.Share.Follow isimli IMDb puanı 1.423 kişinin puanlamasıyla 5.1 olan bir korku-gerilim filmi. Yayınlanan son uzun metraj filmi de 2019 tarihli The Mortuary Collection isimli bir başka korku filmi.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Joseph Mawle: Akıllara Benjen Stark rolüyle kazınan İngiliz aktör Joseph Mawle daha önce Birdsong, Ripper Street, In the Heart of the Sea gibi yapımlarda yer almıştı. Ünlü aktörün Birdsong dizisinde canlandırdığı Jack Firebrace karakteri ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Dalında BAFTA Televizyon Ödülüne aday gösterilmişti. Dizide canlandıracağı karakter duyurulmayan oyucunun ana kötü karakteri canlandıracağı iddia ediliyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Nazanin Boniadi: İran asıllı 1980 doğumlu İngiliz oyuncu, How I Met Your Mother, Homeland, Hotel Mumbai, Counterpart ve Iron Man gibi yapımlarda yer aldı.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Charlie Vickers: Kariyerinin henüz başında bir oyuncu. 2017 yılında prestijli bir okulda oyunculuk eğitimi almış. 2017 yılından itibaren başta Netflix yapımı Medici: Masters of Florenceopposite olmak üzere birkaç projede yer almış.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Tyroe Muhafidin: Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi yer aldığı ilk yapım olacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Dylan Smith: I am the Night filminde Chris Pine ile birlikte yer alan Kanadalı oyuncu da dizide yer alacağı duyurulan pek çok oyuncu gibi prestijli bir okulda oyunculuk eğitimi almış.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Daniel Weyman: İngiliz oyuncu Great Expectations ve The Happy Prince gibi önemli yapımlarda Colin Firth, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter gibi oyuncularla karşılıklı rol almış.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Sophia Nomvete: Başta Avrupa’nın en ünlü tiyatrolarından Shakespeare’s Globe Theatre olmak üzere pek çok önemli tiyatroda sahneye çıkan oyuncu ilk kez beyaz perdede yer alacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Ismael Cruz Cordova: 1987 Puerto Rico doğumlu oyuncu In the Blood, Mary Queen of Scots, The Catch ve Ray Donovan adlı yapımlarda yer aldı.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Meghan Richards: İngiltere’de oyunculuk eğitimi alan 20 yaşındaki oyuncu 2018 yılında BBC1 ve Netflix yapımlarında yer almış. Nick Payne’in yazarı olduğu Wanderlust filmi ise en önemli örneklerinden.Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

 

Tom Budge: 1982 doğumlu Avustralyalı oyuncu The Proposition, Larry Crowne, The Pacific ve Son of a Gun adlı yapımlarda adından söz ettirdi.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Owain Arthur: 1983 doğumlu Galli aktör The Palace, The Patrol, Babylon gibi yapımlarda yer aldı.

Bizi twitter, facebook ve instagram üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Mutlaka Okuyun!

Güç Yüzükleri İlk 2 Bölüm Detaylı İncelemesi

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri İlk 2 Bölüm Detaylı İncelemesi (The Rings of Power 1. Sezon)

5 yıl süren uzun bekleyiş sona erdi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 1. sezonunun ilk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir