75. Altın Küre Ödülleri’nde Kadın Oyuncular Tacizi Protesto Edecek!

Altın Küre Ödülleri

Oyuncular her geçen gün yenisi eklenen Hollywood‘un taciz olaylarını protesto etmek, dünyanın dört bir yanında tacize uğrayan insanlarla dayanışmak ve farkındalık yaratmak için geceye siyah giyerek katılacak. Erkek oyuncuların da destek vermesi beklenen geceye Seth Meyers sunuculuk yapacak.

Hollywood Taciz Olayları ve Altın Küre Ödülleri

ABD‘li film yapımcısı Harvey Weinstein‘in çok sayıda kadın oyuncuyu taciz ettiği iddiası Hollywood’un karanlık yüzünü ortaya çıkardı. Onlarca kadının sosyal medya ve ana akım medya üzerinden Weinstein tarafından cinsel suistimale uğradıklarını anlatmaları pek çok insana cesaret verdi. Sosyal medya üzerinden #MeToo etiketi ile birlikte dünyanın her köşesinden insanlar uğradıkları cinsel saldırı ve istismarları anlatarak bir hareket başlattılar. “Weinstein etkisi” olarak literatüre geçen durum halen güncelliğini koruyor.

Altın Küre Ödülleri
Harvey Weinstein

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Peter Jackson: Weinstein’ın baskısından dolayı Ashley Judd ve Mira Sorvino’ya Yüzüklerin Efendisi serisinde yer vermedim!

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin yönetmeni Peter Jackson, Harvey Weinstein ve firması sebebiyle Ashley Judd ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir