Andy Serkis, Yüzüklerin Efendisi kitaplarını seslendirecek!

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Gollum karakterini canlandıran oyuncu Andy Serkis, Yüzüklerin Efendisi kitaplarını seslendirecek. Yüzüklerin Efendisi’nin yepyeni audio book düzenlemesi, Andy Serkis’in seslendirmesi ile 2021’in Eylül ayında yayınlanacak. Ancak dileyen ön sipariş verebiliyor.

Hatırlayacak olursanız 2020 yılının Mayıs ayında, Andy Serkis, Britanya Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) için bağış toplama etkinliği düzenlemişti. Bu etkinlikte, koronavirüs salgınına da dikkat çeken Andy Serkis, yardım toplanması için Hobbit kitabını baştan sona, aralıksız olarak canlı yayında okumuştu. Hobbit kitabını okuduğu sırada, Andy Serkis’i yaklaşık 12 saat boyunca izleme şansı da yakalamıştık. Her karakteri ve hissiyatı oldukça başarılı bir şekilde, aralıksız olarak yansıtmayı başaran oyuncunun Yüzüklerin Efendisi sesli kitabını dinlemek için sabırsızlanıyoruz.

Andy Serkis’in seslendirmesi ile Tek Yüzük şiiri

Harper Collins yayınevinin resmi twitter hesabı dün yani 6 Temmuz’da, Tek Yüzük şiirinin bir seslendirmesini “Tolkien hayranları, “kıymetli” bir duyuru geliyor.” notuyla paylaştı. Andy Serkis’in isminin verilmediği ancak “kıymetli” kelimesi ile üstü kapalı gönderme yapılan paylaşım saatler içerisinde binlerce beğeni aldı.

“Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf Kralları’na
Yedisi taştan saraylarında Cüce Hükümdarlar’a,
Dokuz Yüzük Ölümlü İnsanlar’a, ölecekler ne yazık
Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı’nda
Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi’ne
Hepsine hükmedecek Bir Yüzük, hepsini o bulacak
Hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak
Gölgeler içindeki Mordor Diyarı’nda.”

Andy serkis yüzüklerin efendisi sesli kitap

Harper Collins yayınevinin resmi twitter hesabı, bugün yani 7 Temmuz’da yaptığı bir paylaşımla sesin Andy Serkis’e ait olduğunu resmi olarak duyurmuş oldu. Bu duyuru “Bu Eylül ayında, Andy Serkis Orta Dünya’ya yepyeni bir sesli kitap ile, Tolkien’in baş yapıtı Yüzüklerin Efendisi ile geri dönüyor. İşte bu büyülü seslendirmenin ilk kamera arkası görüntüleri.” notuyla paylaşıldı. Görüntülerde Andy Serkis, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule kitabının “Bataklıklardan Geçiş” bölümünde geçen bölümü canlandırıyor. Bu bölümde Gollum, onunla aynı sesi kullanan ama konuşurken viyaklayan ve tıslayan Smeagol ile, yani kendi kendine bir başka düşünce üzerine tartışmaya giriyor.

“Evet, evet kıymetlim.” diye geldi cevap. “Söz verdik. Kıymetlimisi koruyalım diye, O’nun eline geçmesin diye – hiçbir zaman sahip olmasın diye. Ama O’na gidiyor, evet, her adımda daha bir yaklaşıyor. Hobbit onunla ne yapacak merak ediyoruz, evet merak ediyoruz.”

“Bilmiyorum. Elimden bir şey gelmez. Beyde o. Smeagol Bey’e yardım edeceğine söz verdi.

“Evet, evet Bey’e yardım etmeye: Kıymetli’nin beyine. Ama bey biz olursak, hem istediğimizi yaparız, hem de sözlerimizi tutarız.”

“Ama Smeagol çok çok iyi olacağını söyledi. Cici hobbit! O acımasız ipi Smeagol’ün bacağından aldı. Benimle güzel güzel konuşuyor.”

“Çok iyi, çok iyi, ha kıymetlim? İyi olalım, balıklar kadaar iyi olalım tatlım ama kendimize.  Cici hobbitlerin canısılarını acıtmayalım tabii. yo, yo.”

“Ama sözümüzü Kıymetli bağlıyor,” diye karşı çıktı Smeagol’ün sesi.

“O halde onu al,” dedi diğeri, “onu kendimiz alıkoyalım! O zaman biz bey oluruz, gollum! Öbür hobbiti, o edepsiz, kuşkucu hobbiti süründür, evet, gollum!”

Andy Serkis’in sesiyle Yüzüklerin Efendisi kitaplarını dinlemek için Audible’den 30 gün ücretsiz, sonraki aylarda 8 dolar olan kampanyayı inceleyebilirsiniz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

The Lord of the Rings: Gollum oyunu

Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunundan ilk gameplay videosu yayınlandı!

Daedalic Entertainment ve Nacon‘un yapımını birlikte üstlendiği Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunundan ilk gameplay videosu yayınlandı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir