Yüzüklerin Efendisi’ne 5 Yeni Oyun Geliyor!

Middle-earth Enteprises’ın satın alınmasıyla artık Yüzüklerin Efendisi video oyunlarının haklarına sahip olan Embracer Group, önümüzdeki iki yıl içinde toplam beş Yüzüklerin Efendisi video oyununun piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Yüzüklerin Efendisi’ne 5 Yeni Oyun Geliyor!

Embracer’ın son brifinginde, şirket üçüncü taraf ortaklarıyla birlikte üretimde olan 5 yapım olduğunu belirtti ve bunların önümüzdeki 24 ay içinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şirket bu yapımları doğrudan açıklamadı, ancak bunlar muhtemelen Daedalic’den The Lord of the Rings: Gollum, Free Range Games’ten The Lord of the Rings: Return to Moria, EA’in mobil oyunu The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth ve Weta’nın GTA şirketi Take-Two ile yaptığı ve ismi henüz belli olmayan yeni oyunu içeriyor.

Bunlar, geliştirilmekte olduğunu bildiğimiz dört Yüzüklerin Efendisi video oyunu. Beşinci Yüzüklerin Efendisi oyunu söylentilere göre konsol oyunu ve online olabilir. Ya da henüz duyurulmamış farklı bir oyun da olabilir. Embracer’ın gönderisinde ayrıca yalnızca bunların üçüncü taraf geliştiriciler tarafından geliştirilmekte olan yeni LOTR oyunları olduğu belirtildi. Embracer’ın kendi iç stüdyo ağında geliştirilmekte olan yeni bir LOTR oyunu olup olmadığı bilinmiyor. Her halükarda, Yüzüklerin Efendisi’ne 5 yeni oyun gelecek olması sevindirici bir haber.

Grubun piyasaya sürülecek ilk oyunu LOTR: Gollum olacağı tahmin ediliyor; bu oyun daha önce birçok kez ertelenmişti ve şimdi en erken Nisan 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Gollum oyunu platform, parkur ve maceranı kendin yarat” oyun türlerini bir araya getiriyor. Ayrıca oyunda Oyun zaman dilimi olarak, Bilbo’nun yüzüğü Frodo’ya bıraktığı ve Frodo’nun henüz hiçbir şeyden haberi olmadığı döneme paralel olarak başlayacak. Oyunda, Gollum dışında Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden tanıdığımız bazı karakterleri de göreceğiz.

Yüzüklerin Efendisi'ne 5 Yeni Oyun

Yeni bir animasyon filmi, Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı adlı yeni bir animasyon filminin de çalışmaları sürüyor ve 2024 yılında gösterime girmesi planlanıyor. Brian Cox ve Mirando Otto bu filmin seslendirme kadrosunun başını çekiyor.

Embracer, Ağustos 2022’de Middle-earth Enterprises’ı satın aldığını açıkladığında birçok kişiyi şok etti. Embracer’ın büyük planları var gibi görünüyor, çünkü şirket Aragorn, Arwen, Gandalf ve diğer popüler karakterlere odaklanan ek filmler yapmayı değerlendirdiğini söyledi.

Kaynak: Gamespot

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Golum Oyunu

Gollum Oyunu Ön Siparişe Açıldı! (25 Mayıs’ta Çıkıyor!)

Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen The Lord of the Rings: Gollum oyunu için heyecan verici haberler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir