Avengers: Infinity War Part 1 ve 2’nin Bütçeleri Açıklandı

Avengers: Infinity War’ın tahmini bütçesi dudak uçuklatıyor!

thanos avengers

Bleeding Cool’un haberine göre, Avengers: Infinity War Part 1 ve Part 2‘nin toplam bütçesi tam 1 milyar dolar olarak açıklandı.

Avengers: Age of Ultron‘un prodüksiyon bütçesi 280 milyon dolar civarındaydı. Dolayısıyla 2016’da 9 aylık bir süreçte çekilecek olan Avengers: Infinity War Part 1 ve Part 2’nin prodüksiyon bütçesinin 600 milyon dolar ya da belki 700 milyon dolar olması mantıklı görünüyor. Çok zorlarsanız 800 milyon dolar da olabilir. Ancak 1 milyar dolar?! Bu çok büyük bir meblağ.

BC’nin raporunda şöyle yazıyor:

“Senariste, yönetmene, yapımcılara ve baş aktörlere ödenecek para tek başına 4 bin milyar dolardan fazla oluyor. Ve tabi ki, aktör bütçeleri de değişiyor. Mesela Robert Downey Jr bu paranın yarısını alıyor.”

Haberde aynı zamanda Avengers: Infinity War’ın henüz bir taslağı ve konusu olmadığından da bahsediliyor. Eğer bu doğruysa, şu an verilen bütçe rakamları yalnızca birer tahmin niteliğinde. Senaryoyu görmeden prodüksiyon bütçesini ayarlayamazsınız. Bu kadar basit.

Halihazırda, filmler Anthony ve Joe Russo kardeşler tarafından yönetilip, Christopher Markus ve Stephen McFeely senaryosunu içerecek.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce bu tahmini bütçe gerçekten fazla mı? Yoksa iki bölümlük bir film serisi için ne olsa az mı diyorsunuz? Söz konusu Avengers olunca, düşünceler de değişiyor tabi ki. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com bleedingcool.com

 

 

Mutlaka Okuyun!

Samuel L. Jackson’un Infinity War Endgame hakkındaki açıklaması ve Nick Fury teorisi!

*Avengers Infinitiy War filmini izlemeyenler için spoiler uyarısı.* Konu Avengers 4 Endgame veya Infinity War …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir