Beklenen Oldu! Star Wars: The Force Awakens Avatar’ı Geçti!

Üzgünüz Navi halkı, ama güç sizinle değil!

star-wars-avatar-record-broken-164704

Disney’in dün akşam son gişe sonuçlarını toplamak üzere gerçekleştirdiği basın toplantısında açıkladığına göre; Star Wars: The Force Awakens yerel gişelerde Avatar’ın 760.5 milyon dolarlık hasılatını geçerek zirvede yerini aldı!

2009’dan beri Kuzey Amerika sinemalarında yalnızca 20 günde yaptığı toplam hasılatla birinci sırada olan Avatar’ın yerini artık Star Wars aldı.

Film ayrıca uluslararası gişe hasılatı sıralamasında da bugün 800 milyon dolara ulaştı.

Avatar rekorunu 336 günde kırmıştı. Bu da Star Wars’ın asıl gücünü gösterir çünkü Star Wars yayınlanmasının 3. haftasında bu rekoru elde etti. Bu noktadan sonra Star Wars yalnızca rekorlarına rekor eklemekle kalacak. The Force Awakens, şu an tüm zamanların 30 farklı gişe rekorunu elinde bulunduruyor.

Peki nereye kadar? Star Wars için artık limit yok. The Force Awakens’ın Disney/IMAX anlaşmasına göre sinemalarda bir haftası daha kaldı. Bu süreç içerisinde de Star Wars ile yarışabilecek 1 ya da 2 film sinemalardaydı. Önümüzdeki zamanlarda ise sinemalara gelip de haftanın en iyisi olabilecek bir tek 29 Ocak 2016’da çıkacak olan Kung Fu Panda var. Bu da demek oluyor ki, Star Wars artık düşüşe geçmeden önce önünde hala 6 hafta var. Bu hafta içinde de 800 milyonu aşıp 900 milyon doları bulması an meselesi.

Yerel hasılatta 1 milyar doları bulması ise mümkün. Ancak Şubat ayına geldiğimizde Star Wars ile yarışacak farklı türlerde bir çok film geliyor. Bunlardan Şubat’ın ilk iki haftasında çıkacak olan Pride and Prejudice and Zombies, Deadpool ve Zoolander 2 filmlerini sayabiliriz.

‘Dünya çapında tüm zamanları en yüksek gişe hasılatı yapma’ yarışı içinse Star Wars’ın 9 Ocak’ta Çin’de gösterime girmesini beklemeliyiz. Şimdiye kadar uluslararası gişelerde durum gayet iyi gidiyor. The Force Awakens şu an 1.56 milyar doların üstünde ancak ‘dünya çapında tüm zamanların en iyisi’ rekoru hala 2.788 milyar dolar ile Avatar’da bulunuyor.

Ne dersiniz? Sizce Force Awakens Avatar’ı burada da geçip, tamamen ‘tüm zamanların en iyisi’ olabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

Disney+’tan Star Wars Rogue One ve Loki Dizisi!

Netflix, Amazon PrimeVideo, Hulu gibi internete bağlı cihazlar üzerinden film, dizi ve belgesel seyredebildiğimiz dijital …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir