The Witcher’ın Yönetmeni Charlotte Brändström Yüzüklerin Efendisi Dizisine Katıldı

The Witcher, Jupiter’s Legacy gibi başarılı yapımlarda yönetmenlik yapan Charlotte Brändström Yüzüklerin Efendisi dizisine katıldı. Amazon Studios, sekiz bölüm sürecek Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonunu yöneten isimleri tamamen duyurmuş oldu. Yani, Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayınlanmasına çok az kaldı!

Charlotte Brändström: “Orta Dünya’dan selamlar!”

Charlotte Brändström Yüzüklerin Efendisi

Hatırlayacak olursanız, neredeyse bir film uzunluğunda, 90’ar dakika süreyle toplamda 3 saat olacağı iddia edilen ilk iki bölümün yönetmeni J.A. Bayona olarak duyurulmuştu. Pandemi nedeniyle uzayan çekim sürecinin ardından 3-4-5-6. bölümlerin yönetmeni olarak da Wayne Che Yip duyurulmuştu. Son olarak Charlotte Brändström Yüzüklerin Efendisi dizisinin son iki bölümünün yönetmeni oldu. Böylece sekiz bölüm sürecek dizinin tüm yönetmenleri belli oldu.

Charlotte Brändström Yüzüklerin Efendisi dizisinde yer almaktan duyduğu mutluluğu şu sözlerle anlatıyor “J.D ve Patrick’in (dizi yöneticileri) vizyonu vesilesiyle Orta Dünya’da yer almaktan ve J.R.R. Tolkien’in ikonik dünyasına kendimi kaptırmaktan ötürü çok heyecanlıyım. Yeni Zelanda’da olmak ve Amazon Studios’un  olağanüstü yetenekli yaratıcı ekibiyle çalışmak büyük bir ayrıcalık.” Charlotte Brändström, Gimli‘den bir alıntı yaparak açıklamasını tamamlıyor “Orta Dünya’da görülecek sayısız şey ve yapılacak harika işler var…”

Yeni Zelanda’da gerçekleşen çekimleri devam eden Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayınlanma tarihi henüz belli değil. Ancak Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin her biri Aralık ayında vizyona girdiği düşünülürse, bir gelenek haline gelen bu tarihin pek çok tatili de içermesi dolayısıyla tercih edilmesi oldukça mümkün görünüyor. Ancak bazı kesinleşmemiş söylentilere göre tarihin Ağustos gibi çok daha erken bir dönem olması da ihtimal dahilinde.

Charlotte Brändström Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Konusu

Amazon, geçtiğimiz Ocak ayının başında Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu hakkında önemli detaylar içeren resmi sinopsisi paylaşmıştı.

Amazon Stüdyoları’nın yakında çıkacak dizisi, Orta Dünya tarihinin 2. Çağı’nın efsanevi hikayelerini ilk kez ekranlara taşıyor. Bu epik drama, J.R.R. Tolkien’in yazdığı Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nde anlatılan olaylardan binlerce yıl önce geçiyor. İzleyiciler bu seride ulu güç yüzüklerinin dövüldüğü, krallıkların yükselişe geçtiği ve çöktüğü, beklenmedik kahramanların sınandığı, umutların incecik dallara tutunduğu ve Tolkien’in kaleminden çıkan en kötü ana karakterin Dünya’yı karanlıkla kaplamakla tehdit ettiği bir çağı izleyecekler. Göreceli huzur içerisinde geçen bir dönemde başlayan dizi, hem tanıdık hem de yeni karakterlerin, Orta Dünya’da uzun zamandır korkulan kötülüğün tekrar ortaya çıkması ve onunla yüzleşmeleriyle devam ediyor. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden, Elf başkenti Lindon’un görkemli ormanlarına, nefes kesici Númenor’un ada krallığına, haritanın en uzak noktalarına kadar, bu krallıklar ve karakterler uzun yıllar arkalarında bırakacakları mirasa şekil verecekler.

Charlotte Brändström Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi dizisi ilk duyurulduğu dönemde, dizinin resmi twitter hesabı Tek Yüzük şiirinden alıntılar ve yavaş yavaş detaylandırılan haritalar paylaşmıştı. Yayınlanan resmi sinopsis ve bu duyurular bir araya getirildiğinde dizinin, Sauron’un Annatar formunda olduğu ve Güç Yüzükleri’nin yapılmasıyla devam eden bir dönemi ele alacağı kesin olarak anlaşılıyor.

Witcher’in 5. ve 6. bölümlerini, Jupiter’s Legacy’nin de 5. ve 6. bölümlerini yöneten Charlotte Brändström Yüzüklerin Efendisi dizisinin yönetmeni olmadan önce ortaya koyduğu işlerle oldukça beğeni toplayan bir isim. Ancak konu Orta Dünya ve Yüzüklerin Efendisi olduğunda işler biraz daha ciddileşiyor. Hayran kitlesinin ondan beklentisi oldukça büyük… Yorumlarınzı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir