Doctor Strange’e İlk Bakış ve Yeni Detaylar!

Benedict Cumberbatch’e Doctor Strange Olarak İlk Bakışımız!

dr strange

Entertainemnt Weekly dergisinin son sayısında bizleri bir süpriz karşılıyor! Derginin kapağını süsleyen Benedict Cumberbatch’e Doctor Strange kostümü içerisinde ilk kez bakma şansı yakalıyoruz.

Dergiden yayınlanan makaleye göre, Cumberbatch henüz film setinde bu kostümü giymemiş. Çekimler Kasım ayında başladı ve Mart’a kadar da bitecek gibi görünmüyor. Haliyle Cumberbatch en azından Strange’in görünüşüne alışmak, özellikle de meşhur el hareketlerini pratik yapmak için kıyafetini giyip kameranın karşısına geçiyor.

Konuyla ilgili Cumberbatch şöyle diyor:

“Hala tüm bu şeyleri öğrenme aşamasındayım. Şöyle başladım; tamam, bu tarz pozlar vermeye, şu büyüleri söylemeye, eski yazıları yazmaya ve onun fiziksel olarak yaptığı her şeyi yapmaya devam edeceğim. Sanırım şu parmağın tam olarak nerede olması gerektiğine dair inanılmaz detaylar ve söylentiler var. Hala üzerinde çalışıyorum. Henüz bu sahneleri çekmedik. Başlarda ne yaptığımı bildiğimi düşünüyordum. Ancak gördüm ki öyle değilmiş. Bu müthiş bir şey! Denemeden bilemezsiniz.”

Doctor Strange’in yönetmen koltuğundan Scott Derrickson oturuyor. Senaryoda Jon Spaihts ve C. Robert Cargill bulunurken, oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Mads Mikkelsen ve Tilda Swinton bulunuyor.

Entertainment Weekly Doctor Strange’i konuk eden ilk dergi olmasının şerefine, bizlere önceden birkaç muhteşem resim gösterme nezaketinde de bulunuyor. Kapak fotoğrafında Cumberbatch’i baştan aşağı Strange kıyafetlerine bürünmüş olan EW, ayrıca birkaç tane daha Dr. Strange resimleri ve filmden de concept art’lar sunuyor bize.

Resimlerde Doctor’u büyü işleri üzerinde görüyoruz. Cumberbatch bundan çok etkilendiğini söylüyor. Strange’in el ve kol hareketleri hakkında şöyle diyor:

“Bu hareketler sihir yaratmanın bir yolu. Çok güzel, esnek ve canlı.”

Resimlerin yanında aynı zamanda Rachel McAdams’ın karakteri hakkında detaylar da alıyoruz. Çünkü kendisinin karakteriyle ilgili daha önceden hiçbir şey öğrenememiştik.

Yapımcı Kevin Feige, Rachel McAdams’ın karakteri hakkında şöyle diyor:

“Rachel McAdams, Strange ile eski bir geçmişi olan bir cerrahı canlandırıyor. Büyücülüğe adım attığı andan itibaren Strange’in hayatında bir kilit noktası görevi görüyor. Strange’in başlarda iletişim kurduğu daha sonra da insanlığını sürdürebilmesi için yardım aldığı bir karakter.”

Böyle deyince ortada potansiyel bir aşk hikayesi varmış gibi duruyor ancak bizzat Doctor Strange’in kendisi, henüz böyle bir şeyin söylenmediğini belirtiyor.

“Aşk konusunda konuşmama şu sıralar izin olduğunu sanmıyorum.” diyor Cumberbatch.

Son olarak diğer bir yapımcı olan Stephen Broussard, karakterler ilgili şunları söylüyor:

“Rachel McAdams, Doctor Strange’in günümüz modern New York dünyasındaki bir eşi gibi. Çılgın yolculuğuna başlamadan önce de onunlaydı, sonra da onunla. Yani hem öncesini hem sonrasını biliyor. O bir bakıma tüm olanların izleyicisi.”

Doctor Strange, 4 Kasım 2016‘da sinemalarda olacak.

Yayınlanan resimleri aşağıda görebilirsiniz. Tüm bu detaylarla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: ew.com

 

Mutlaka Okuyun!

Sherlock Holmes 3 filminin vizyon tarihi değişti!

Sir Arthur Conan Doyle‘un 1854 yılında yarattığı Sherlock Holmes serisi onlarca yapıta kaynak oldu. Beyaz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir