Force Awakens Tüm Zamanların Christmas Day Rekorunu Kırdı!

Yıldız Savaşlarında Sıradan Bir Gün; Yeni Bir Rekor

starwarsboxoffice

Açılışı biliyorsunuz artık. Star Wars yine rekor kırdı. Evet. Çok şaşırdık değil mi? Bunların hepsini akılda tutmak gerçekten zor olacak.

Star Wars: The Force Awakens‘ın kırdığı en son rekor, tüm zamanların en yüksek Christmas Day (Noel Günü) gişe hasılatı. THR’nin haberine göre, The Force Awakens yalnızca Christmas gününde 35 – 40 milyon dolar arası gişe hasılatı yaptı. Bu rakam, bir önceki rekor olan Guy Ritchie’nin 2009 yapımı filmi, Robert Downey Jr.’ın başrol oynadığı Sherlock Holmes’ın 24.6 milyon dolarlık hasılatını rahatlıkla geçiyor.

Geçtiğimiz haftasonu, The Force Awakens, Jurassic World’ün 247.9 milyon dolarlık ‘açılış haftasonu’ gişe hasılatı rekorunu kırmıştı. Şimdi de sırada yine Jurassic World’ün elinde bulunan 106 milyon dolarla ‘ikinci haftasonu’ rekoru var. Ancak zaten The Force Awakens şu an 120 milyon dolarda olduğu için bunu çoktan oldu kabul edebiliriz.

Bu arada Christmas Day’in diğer filmleri ve rakamları şu şekilde:

Will Ferrell ve Mark Wahlberg’in komedisi Daddy’s Home, 10 milyon dolarla ikinci sırada bulunurken, David O. Russell ve Jennifer Lawrence’in Joy filmi 7 milyon, Will Smith’in Concussion‘u 4 milyon ve Alcon Entertainment’ın Point Break’i 3 milyon dolar hasılat yaptı.

Siz Star Wars’ın yeni rekoru ve diğer filmlerin rakamları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Peki sıradaki rekoru şimdiden tahmin etmeye başladınız mı? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

 

Mutlaka Okuyun!

Disney+’tan Star Wars Rogue One ve Loki Dizisi!

Netflix, Amazon PrimeVideo, Hulu gibi internete bağlı cihazlar üzerinden film, dizi ve belgesel seyredebildiğimiz dijital …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir