Force Awakens’ın Extended Edition’ı Çıkmayacak

Force Awakens’ı Tadında Bırakıyoruz

jj-abrams-john-boyega-161332

Hollywood’daki ‘genişletilmiş versiyon’ trendini biliyorsunuz. Daha doğrusu bunu en iyi siz bilirsiniz. Gerek Yüzüklerin Efendisi gerek Hobbit… Bütün filmlerde bu extended edition geleneğini yaşamıştık. Hepsini çok heyecanlı bekledik. Bazılarını sevdik, bazılarından nefret ettik.

Görünüşe göre Star Wars: The Force Awakens yönetmeni J.J. Abrams bu riskin farkına varmış ki, Force Awakens için genişletilmiş versiyon olmayacağını açıkladı.

Entertainment Weekly’e verdiği bir röportajda, yönetmen şöyle diyor:

“Kesilmiş sahneler yayınlanacak, evet, ama genişletilmiş versiyon olmayacak.”

Filmin ilk kesimi yapıldıktan sonra süresi “2 saat 50 dakikaya” yakındı. Bu demek oluyor ki elimizde yaklaşık 30 dakikalık kesilmiş sahneler var. Ama Abrams bunların ne kadarının DVD/Blu-ray/Digital versiyonlarında kullanılacağını açıklamadı.  Sanırız bu daha çok Disney’in elinde olan bir şey.

İki kısa teaser ve bir uzun fragmanda gördüğümüz sahnelerin çoğu filmde yoktu. Demek ki burada gördüğümüz sahnelerin daha uzun versiyonları DVD versiyonuna eklenecek.

İlk üç Star Wars filmi; George Lucas tarafından defalarca kesilmesi ve yeniden düzenlemesi ile ünlüydü. Hatta bilgisayar ve grafik teknolojileri ilerledikçe, Lucas sinemalarda “Special Editions” adı altında filmleri tekrar yayınlamıştı.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce daha fazla Star Wars görebilmek adına genişletilmiş versiyon yayınlanmalı mı? Yoksa siz de ‘tadında bırakalım’ diyenlerden misiniz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

Disney+’tan Star Wars Rogue One ve Loki Dizisi!

Netflix, Amazon PrimeVideo, Hulu gibi internete bağlı cihazlar üzerinden film, dizi ve belgesel seyredebildiğimiz dijital …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir