Game of Thrones 6. Sezonun Hainleri

İlk sezonundan bu yana beklediğimiz-beklemediğimiz birçok karakterden ihaneti gördüğümüz Game of Thrones’da bu sezon da yeni hainlerle karşılaştık. Bazıları için hak ettiğini buldu desek de bazıları da hala yaşıyor ancak bu dizide kimin ne zaman öleceği belli olmuyor bildiğiniz üzere. İşte, Game of Thrones 6. Sezonun Hainleri!

 

1- Ellaria Sand ve Kum Yılanları

sand-snakes

 

Kitap okuyucularının bu sezon sinirine çok dokunan olaylardan birisi Martell Hanesi’nin saçma bir şekilde yok edilmesi oldu. Doran ve oğlu Trystane’in Elleria ile Kum Yılanları tarafından öldürülmeleri bizi şaşırtmaktan ziyade sinirlendirdi. Kitaplarda Oberyn’in metresi olan Ellaria ve Kum Yılanları, Doran Martell’in koruması altında yaşayan, ona bağlı kişilerdi.

 

2- Euron Greyjoy

euron-greyjoy

 

Uzun yıllardır Demir Adalar’da görünmeyen Euron, bu sezon geri dönerek abisi Balon Greyjoy’u öldürdü. Kendini gösterdiği kitaplarda da hikayesi dizide olduğu gibiydi. Yani hem kitapta hem de dizide bir hain kendisi.

 

3- Edmure Tully

edmure-tully

 

Nehirova’yı Jaime’nin kuvvetlerine teslim etmekle yetinmeyip amcası Karabalık’ın da yakalanıp teslim edilmesi emrini veren Edmure, bu sezon bizleri hayal kırıklığına uğratan bir karakter oldu. Kitaplarda Nehirova’yı teslim etmekle birlikte Karabalık’ın kaçmasını sağlamıştı.

 

4- Robett Glover

 

robett-glover

Geçen bölümlerde Jon ve Sansa’ya destek vermeyi reddeden Glover Hanesi Lordu, Boltonlar’a karşı sağlam bir bağlılık örneği sergilemişti. Oysa kitapta Robett Glover, Boltonlar’dan nefret ederek onlara hazırlanan bir komploda önemli rol oynuyordu.

 

5- Lord Karstark

lord-karstark

 

Starklar ile aynı kanı taşıyan Karstark Hanesi’nin lordu Harald Karstark, bu sezonun hainlerinden birisiydi. Babası, Robb Stark tarafından idam edildikten sonra Starklar’dan uzaklaşıp Boltonlar’ı desteklemeye başlamıştır. Kitaplarda ise Harald Karstark adında bir karakter yoktur, Rickard Karstark’ın kardeşi yaşlı Arnolf Karstark, hanenin başıdır ve yine Boltonlar’ın tarafını tutar.

 

6- Küçükjon Umber

lord-umber

 

Kitapları okuyan kitleyi bu sezon en hayal kırıklığına uğratan karakter, Robb Stark’ı kral olarak ilan eden İrijon Umber’in oğlu Küçükjon oldu. Oathbreaker isimli bölümde Lord Umber, Rickon Stark’ı ve Osha’yı Ramsay’e teslim ederek hepimizin nefretini üzerine kazanmıştı. Kitaptaki hikayede ise İrijon Umber, Freyler’in kalesi olan İkizler’de esir olmakla beraber oğlu Küçükjon, Kızıl Düğün’de öldürülmüştü.

Mutlaka Okuyun!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi! Game of Thrones serisinin yaratıcısı George …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir