Game of Thrones 7. Sezonu Ertelendi!

Kış Gel…emedi

white walkers

Dizi yapımcılarının yaptığı açıklamaya göre Game of Thrones’ın yedinci sezonu ertelendi. Bu haber, dizinin altıncı sezonu yayınlandıktan bir hafta sonra ortalıkta dolanmaya başlamıştı zaten. Sonuçta Game of Thrones’ın prodüksiyonu kolay bir iş değil; dizi birçok farklı ülkede ve mekanlarda çekiliyor, ayrıca prodüksiyon sonrası düzenleme ve CGI işleri de oldukça zaman alıyor.

Amerika’nın en gözde programlarından biri olan MMA’in (Karma Dövüş Sanatları) UFC Unfiltered adlı etkinliğinde seyircilere konuşan dizi yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss; hava şartları yüzünden prodüksiyonda bir ertelemenin söz konusu olduğunu söylediler:

“(7.sezon için) Henüz bir çıkış tarihimiz yok ama bu yıl muhtemelen biraz daha geç başlayacak. Geç başlıyoruz çünkü sizin de bildiğiniz gibi bu sezonun sonunda kış geldi ve bu da artık güneşli havanın bizim amaçlarımıza uygun olmadığını gösteriyor. O yüzden biz de çekim yaptığımız en güneşli mekanda bile kasvetli, gri bir havayı bulana kadar her şeyi ertelemeye karar verdik.”

Dizinin şimdiye kadar olan her sezonu on bölümden oluşuyordu. Artık geriye yalnızca iki sezon kaldığına göre 7. sezon 7 bölümden oluşacak ve son sezon da sadece 6 bölüm olacak. Ortada bir erteleme söz konusu olsa bile, bu bizi normalden fazla üzmemeli. Sonuçta biz beklemeyi bu dizi ile öğrendik. Tahminlere göre normal çıkış tarihi olan Mart/Nisan yerine, 7. sezon daha çok Mayıs/Haziran aylarında çıkabilir.

Game of Thrones dünya çapında ün kazanmış oldukça nitelikli bir dizi. Eğer yapım ekibi prodüksiyonda ertelemeye ihtiyaç duyuyorsa, bunun nedeni 7.sezonu alelacele çıkarılmış bir sezondan çok iyice üstünde uğraşılmış ve yeterli bir sezon çıkarmak istemeleridir.

Sanırız ortada endişelenilmesi gereken bir ‘ertelenme’ varsa, o da dizinin değil kitabın çıkış tarihidir.

Siz bu erteleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de sona bu kadar yaklaşmışken üstünde iyice uğraşılmış bir sezon izlemek daha iyi olmaz mı? Yoksa siz de ‘o kadar iyi olmasa da olur ben hasretimden ölürüm’ diyenlerden misiniz?

Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: thenerdmachine.com

Mutlaka Okuyun!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi! Game of Thrones serisinin yaratıcısı George …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir