Game of Thrones 7. Sezonun Bölüm Detayları Belli Oldu!

Haberler iyi değil… Üzgünüz.

jonsnow-186144

Game of Thrones’ın yeni sezonu için normalden biraz daha fazla beklememiz gerektiğini şu haberimizde zaten görmüştük. Bilmediğimiz şey ise Westeros çetesi ekranlara geri döndüğünde bölümlerin ne kadar uzun olacağı ve toplamda kaç bölüm olacağıydı. Görünüşe göre 7. Sezon için gelecek yazı beklemek zorundayız.

Neden mi? Bildiğimiz gibi son sezonda “kış geldi”. Dolayısıyla çekim ekibi için hava şartları artık çok daha önemli. Haliyle prodüksiyonda da bir gecikme söz konusu.

Bu konuda HBO’dan Casey Bloys şöyle diyor:

“Game of Thrones’a artık kış geldiğine göre, yapımcılar David Benioff ve D.B. Weiss hava değişimleri dolayısıyla prodüksiyona normalden biraz daha geç başlamayı uygun gördüler. Dizinin normalde olan çıkış zamanı ilkbahardan ziyade, bu kez çekim takvimini takiben çıkışı yazın yapacağız.”

Altıncı sezonun final yapmasından haftalar sonra, dizi yöneticileri dizinin bitimine kadar yayınlanacak bölüm sayısının 20’den az olduğunu belirtmişlerdi. Kalan sezonlar diğerlerine nazaran daha az olacak demek bu.

Açıklanana göre, dizinin 7. Sezonu 7 bölümden oluşacak. Bu da son sezona 6 bölüm kaldığını gösterir. Haliyle Benioff ve Weiss’in toplamda 73 bölüm olacağı tahminleri de doğruya ulaşmış oldu.

Çekimlerdeki ve çıkış tarihlerindeki ertelenmeden dolayı, dizinin o yılki Emmy ödüllerine katılması mümkün görünmüyor. Ki bu da diğer rakiplere rahat bir nefes aldırabilir. Zira bu yılki Emmy ödülleri adaylarının açıklanmasıyla birlikte, Game of Thrones’ın herkesi nasıl ezip geçtiğini yeniden görmüş olduk.

Ve tabi ki yapımcıların dediklerine göre, dizinin 8. Sezonunun final sezonu olacağı haberi de bizlere önceden ulaşanlar arasında. Ne diyelim. Üzülüyoruz.

Peki siz? Üzüldüğünüze eminiz. Ama ‘tadında bırakmak daha iyi’ diyenleri de duyar gibiyiz. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: empireonline.com comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi! Game of Thrones serisinin yaratıcısı George …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir