Game of Thrones Sezon Finali Detayları Açıklandı!

Sona Yaklaşırken Yeni Detaylar Bizlerle

Kış geliyor… Hatta geldi bile. Ve sezon sona yaklaştıkça Westeros’ta kol gezmeye devam ediyor. HBO, sezonun kalan bölümleri hakkında bazı önemli bilgiler yayınlarken, gelecek bölümden de birkaç resim bırakmayı ihmal etmedi.

Melanie Liburd as Red Priestess
Melanie Liburd – Kızıl Rahibe

Dizinin gelecek bölümü, yani altıncı sezonun sekizinci bölümü, “No One” yani “Hiç Kimse” olarak adlandırılıyor. Bu muhtemelen Yüzsüz Adamımız Jaqen H’ghar’a yapılan bir referans. HBO bölümün özetini ise şöyle verdi:

Jaime (Nikolaj Coster-Waldau) seçeneklerini gözden geçirirken, Cersei (Lena Headey) bir isteğe yanıt veriyor. Tyrion’un (Peter Dinklage) planı meyvelerini veriyor. Arya (Maisie Williams) yeni bir test ile karşı karşıya.

Game of Thrones

Resimlerden anladığımız kadarıyla Brienne ve Podrick, Riverrun kuşatmasına ulaşmışlar. Bu da bize Brienne ve Jaime Lannister arasında bir yeniden birleşme gerçekleşebileceğinin haberini veriyor.

Conleth Hill as Varys, Peter Dinklage as Tyrion Lannister
Conleth Hill – Varys,
Peter Dinklage – Tyrion Lannister

Ayrıca altıncı sezonun son iki bölümüyle ilgili birkaç bilgi de elimize ulaşanlar arasında. 9. Bölüm, 19 Haziran’da ekranlarda olacak (bu da ülkemizde 20 Haziran Pazartesi günü olacağı anlamına geliyor.) Bölümün adı The Battle Of The Bastards, yani Piçlerin Savaşı. Çok büyük ihtimalle Jon Snow’un Ramsay Bolton’dan Winterfell’i geri alma çabalarını konu alacak. Ve bölüm 60 dakika uzunluğunda olacak.

Final bölümü olan 10. Bölüm ise ondan sonraki hafta gelecek. Bölümün adı The Winds of Winter, yani Kış Rüzgârları. Bu da George R.R. Martin’in şuan son dokunuşları yaptığı kitabının adı. Ve bölüm tam 69 dakika olacak. Kısa film tadında bir Game of Thrones izleyeceğiz anlaşılan.

Kalan bölümleri heyecanla bekliyoruz. Unutmayın. Her bölümden sonra forumumuzda açılan tartışma başlıklarıyla o bölümü enine boyuna detaylarıyla tartışıyoruz. Sizi de bekleriz.

Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: empireonline.com

Mutlaka Okuyun!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi! Game of Thrones serisinin yaratıcısı George …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir