Game of Thrones Yapımcılarından Haince Şaka

Sanırım bu elemanlardan hangisiyle el kızartmaca oynamamanız gerektiğini söylememize gerek yok.

Hemen hemen herkes el kızartmaca oyununun en acımasız çocukluk oyunlarından biri olduğunu bilir. Hele ki aşağıdaki gibi bir video’yu yayınlayan bir azmana karşı oynanması hiç tavsiye edilmez.

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies) on

Yine de bu durum Game of Thrones yapımcısı David Benioff‘u Jason Momoa ile birkaç yıl önce takılırken el kızartmaca oynamaktan alıkoymamış. Benioff durumu “o zamanlar iyi bir fikir gibi gözükmüştü” diyerek açıklıyor.

Benioff ve bir diğer Game of Thrones yapımcısı Dan Weiss hikayeyi Sophie Turner (Sansa Stark) ve Maisie Williams’ın (Arya Stark) sunduğu bir SXSW panelinde bizlerle paylaşıyor. Panelde bu hikayenin yanı sıra 8. sezonun yalnızca 6 bölümden ibaret olacağını ve 7. sezonda konuk oyuncu olarak yer alacak sürpriz oyuncunun kim olduğunu öğreniyoruz.

Dan Weiss olanları şöyle anlatıyor: “Gülüp eğleniyorduk ve durum çok komikti. Sonra David’e bakıp ‘ellerine bak’ dediğimi hatırlıyorum, elleri çoktan şişmeye başlayıp davul gibi olmuştu, çünkü Jason 115 kiloydu ve çok hızlıydı.

Yüzünden hala yaşadıklarının travması okunan Benioff ise ekliyor: “Sıkıntı şurdaydı; ‘Tamam adam iri yarı, ama iddiaya varım ben daha hızlıyımdır‘ diye düşündüm. Ama değildim. Sonra eve gittim, yaklaşık 1 aydır evden uzaktım ve eşim tek başına çocuklarla ilgileniyordu. Topallayarak kapıya geldim, ellerim şişmekten baseball eldiveni kadar olmuştu. Beni görünce endişeyle ‘o da ne ya?’ dedi, ‘Jason Momoa ile el kızartmaca oynuyordum’ dediğimde ise yüzündeki iğrentiyi okumak zor olmadı.”

Ayrıca Bkz: GoT Piçlerin Savaşı Bölümünden Efsane Görseller

“Daha sonra doktora gittiğimde doktor ‘arkadaşın elini püreye çevirmiş‘ dedi. Evet, bu durum için tıbbi terim ‘püre‘. Sonuç olarak, Jason Momoa ile el kızartmaca oynamayın.” diye ekliyor Benioff. Günün birinde Aquaman sizi el kızartmaca oynamaya davet ederse bu öğüdünü aklınızdan çıkarmayın diyoruz biz de.

Bu yüz olmadan bir ‘Game of Thrones’ hayal edebiliyor musunuz?

Benioff ve Weiss oyuncularına karşı durumu tersine çevirmek istediklerinde ise genelde başarılı oluyorlar. Turner (Sansa) ve Williams’a (Arya) göre yapımcılar oyuncularına o kadar acımasızca şakalar yapıyorlarmış ki George R. R. Martin’inin sadistçe yazılan senaryolarını bile mumla aratırmış bu şakalar.

Benioff anlatıyor: “Bu şakalardan en kolayı Kit Harington için yazdığımız, yüzünü yaktığımız bir sahne olmuştu. Birinci sezonda Jon Snow’un wight’larla savaştığı ve wight’ın alev aldığı, bu esnada da Jon’un elinin yandığı bir sahne vardı. Bu senaryoyu Jon’un yüzü yanacak şekilde yeniden yazdık.

Weiss ekliyor: “Yanan üst dudağı ve tüm saçıydı.

Benioff gülerek devam ediyor: “Ve Kit’in harika bir saçı var, bununla da övünür ve dudak büküşü de müthiştir. Senaryoda en ince detayına kadar mahvolmuş yüzünün sonsuza dek nasıl gözükeceğini tasvir ettik. Senaryoyu gayet olgunlukla karşıladı ama yüzüne baktığında içten içe ne kadar üzüldüğünü görebiliyordun.”

“Harika bir oyunculuk sergiledi, yaşadığı hayal kırıklığını belli etmemek için o kadar çok uğraşıyordu ki,” diye ekledi Weiss. “Ona senaryoyu neden böyle yazdığımızı anlatırken, HBO‘nun onu sanki bir Disney ya da Harry Potter karakteri gibi gördüğünü ve göze fazla hoş geldiğini, bu yüzden Jon Snow karakterini biraz çirkinleştirmek istediklerini anlattık. David gülmeye başlayana kadar şakamıza inanmıştı.”

Ayrıca Bkz: Buz ve Ateşin Şarkısı Forumu

Benioff ve Weiss’in diğer şakalarının arasında: Alfie Allen’ı (Theon) Bran’ın Theon’u 2. sezonda Winterfell’in yağmalanması esnasında öldüreceğine inandırmak, David Bradley’ye (Walder Frey) 8. Henry tarzında saçma bir kostüm giydirmek gibi şeyler de var.

Fırsat doğduğu zaman oyuncular da intikam alma konusunda boş değil tabii: Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) yapımcılarını çekimler başlamadan hemen önce kafasını kazıdığına inandırmış.

Benioff şakayı şöyle anlatıyor: “Saçını kestirmek istiyordu ve biz onaylamamıştık, bu da onu çok kızdırıyordu. Bize ‘saçımı kestireceğim artık’ dedi ve kafasını kazıdığı bir fotoğraf yolladı. Dazlak olmuştu ve çekimlerin başlamasına yalnızca birkaç hafta vardı. ‘Şimdi bir de Beyaz Atlı Prens peruğu bulmamız gerekecek‘ diye düşündüm.”
Tam da istediğini elde etmiş bir adam gibi durmuyor mu sizce de?

Weiss gülerek: “Çok kızmıştık, HBO’nun avukatları onun menajerine ulaşmaya çalışıyordu…

“Sonradan anlaşıldı ki 5 yıl önce saçını kazıdığı bir fotoğrafı yollamış bize. Bu sefer biz kandırıldık.” diye iç çekti Benioff.

Game of Thrones’ta yer alan kişilerin de dizinin kendisi kadar acımasız olabildiğini görüyoruz böylece.

Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Mashable

Mutlaka Okuyun!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi! Game of Thrones serisinin yaratıcısı George …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir