Game of Thrones final sezonu, 8. sezondan yepyeni fragman!

HBO efsane dizi Game of Thrones‘un sekizinci ve final sezonundan yepyeni bir fragman yayınladı. Sonunda herkesin beklediği büyük an geliyor.

Game of Thrones, 6 sezon boyunca 10 bölüm ve 7. sezonda ise 8 bölüm olarak yayınlanmıştı. 14 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak Game of Thrones final sezonu 6 bölümden oluşacak. (Evet biz de üzüldük.) İyi haber ise bölümler 60 dakika değil 90 dakika sürecek. Hatta HBO yetkilisi “6 bölüm değil 6 film.” şeklinde bir açıklama yaparak beklentileri arttırdı.

Fragmanda gerginliği hissedebiliyoruz. Kış, Duvar‘ın güneyinin daha önce görmediği bir düşmanla geldiğini ve herkesin büyük savaşa hazırlandığını görüyoruz. Kuzey, Ak Gezenler‘in istilasına karşı durmaya hazırlanıyor. Stark ailesinin hayatta kalan üyeleri de büyük savaşa hazırlanıyor.

Game of Thrones final öncesi hatırlayalım. 7. Sezonda Neler Olmuştu?

Game of Thrones final

Game of Thrones 7. sezonu nasıl bitmişti hatırlayalım. Daenerys Targaryen, Ak Gezenler tarafından köşeye sıkıştırılan Jon Snow‘u kurtarmaya çalışmıştı. Daenerys başarılı olmuş ancak bu ona bir ejderha kaybettirmişti. Ak Gezenler‘in artık bir ejderhası olmuştu. Jon Snow, Cersei‘ye gitmiş, yaşanacakları anlatıp yardım istemişti. Ancak Cersei “Kraliçesi önünde diz çökmesi” şartıyla yardım edeceğini söylemişti.

Savaş Sahnesi Çekimi 55 Gün Sürmüş!

Game of Thrones final

Yardımcı yönetmen Jonathan Quinlan‘ın paylaştığı bir teşekkür yazısında dizide çalışan tüm ekibe “Bu teşekkür soğuk havaya, yağmura, çamura 55 gün dayandığınız için. Diziyi seyreden milyonlarca insan çekimler sırasında neler yaşadığınızı bilmeyecek. Ne kadar yorulduğunuzu ve bu dondurucu soğukta çalışmanın ne kadar zor olduğunu umursamayacaklar. Sadece daha önce yapılmamış bir şey izleyecekler. Ve bu sizler sayesinde.”  diyor ve sonrasında yazı dolaşımdan kaldırılıyor.

Aklınızda canlanması açısından şu bilgiyi verelim. “Battle of the Bastards” sahnesinin çekimlerinde 600 ekip üyesi ve 500 figüran görev almış ve çekimler 25 gün sürmüştü. Game of Thrones final sezonunda yer alacak ve çekimleri 55 gün süren savaş sahnesinin neler içerebileceğini bir hayal edin!

Epik fantastik dizi türürüne veda etmek istemeyen seyircilere iyi bir haberimiz var. Daha kaliteli bir iş olacağına inandığımız Orta Dünya evreninde geçecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisi Game of Thrones final sezonundan sonra 2020 yılında yayınlanacak. Amazon‘un rekor bütçe ayırdığı dizi hakkındaki haberleri twitter ve instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Mutlaka Okuyun!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi! Game of Thrones serisinin yaratıcısı George …

2 yorum

  1. merakla bekliyoruz gelsin artık nisan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir