Gelecek 5 Star Wars Filmi Hakkında Detaylar

Merak Etmeyin! Daha Önümüzde Çok Film Var.

star-wars-five-years-164528

Star Wars: The Force Awakens gişe rekorları kıradursun, biz de bu sırada önümüzdeki filmlere bakalım. Bildiğiniz üzere Force Awakens’ın diğerlerinden ayrılan bir özelliği vardı; Star Wars evreninde geçmişi ve günümüzü birleştirmesi.

X-Men: Days of Future Past’in aksine, Star Wars’ta geleceği çekerken orjinal üçlemedeki oyuncu kadrosunu kullanıldı. Şimdi ise gelin, planlanmış olan gelecek filmlerin çıkış tarihlerine ve özelliklerine bakalım.

Bakalım bizi neler bekliyor:

Rogue One: A Star Wars Story (16 Aralık 2016) bizi Luke Skywalker ve Obi-Wan Kenobi’nin Tattoine’de ilk tanıştıkları anın öncesine götürüyor. Ayrıca Prenses Leia, R2-D2 ve diğer ekibin Death Star planlarını nasıl ele geçirdiğinin kamera arkasını da gösteriyor. Bu filmde yönetmen koltuğunda Godzilla’nın yönetmeni Gareth Edwards’ı ve oyuncu kadrosunda da Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Forest Whitaker gibi isimleri göreceğiz.

Star Wars Episode VIII (26 Mayıs 2017) Luke Skywalker, Prenses Leia, Rey, Finn ve diğer ekibin parçalanmış Empire’dan geriye kalanlardan ve Kylo Ren’in yardımıyla Supreme Leader Snoke’tan oluşan First Order ile olan savaşlarından sonrasını ele alacak. Filmin adı henüz konulmadı ancak yakında bununla ilgili bir haber alabiliriz. Çünkü Rian Johnson bu ay çekimlere başlayacağını umuyor.

Star Wars Anthology: Han Solo (25 Mayıs 2018) da henüz adlandırılmamış bir film ancak hepimizin favori hırsızı ve kaçakçısının hikayesini anlatacağını biliyoruz. Star Wars Genişletilmiş Evreni’nin artık Disney ile kanuni bir bağı olmayacağı açıklandıktan sonra, bu ilk kez solo bir karakter hikayesi yapımı olacak. Phil Lord ve Christopher Miller tarafından yönetilecek olan Han Solo, Lawrence Kasdan tarafından yazılan son Star Wars senaryosu olacak.

Star Wars Episode IX (2019) Colin Trevorrow tarafından yönetilip Rian Johnson’ın kaleminden çıkacak. Filmin Kylo Ren ve Snoke ile olan savaşın hikayesini anlatması bekleniyor. The Force Awakens oyuncu kadrosundan kimin karakteri hayatta kaldıysa onun da bu filmde görülmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Star Wars Anthology: Boba Fett (2020) henüz resmi olarak onaylanmadı ya da resmi olarak herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak sevgili ödül avcısının da solo bir filme sahip olacağı dedikoduları yok sayılamayacak kadar fazla. Bunun nedeni, filmin aynı zamanda Han Solo ve Rogue One arasında bir bağlantı kurabilecek nitelikte olması. Ancak dediğimiz gibi, henüz resmi bir açıklama yok.

Görüldüğü üzere, yapımcıların planı, her yıl bir tane Star Wars filmi çıkarmak. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğu ise tartışılır.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Siz bu çıkacak olan filmler için heyecanlı mısınız? Yoksa siz de ‘tadında bırakmak lazım’ diyenlerden misiniz?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

Daredevil iptal mi edildi? Disney+’a mı geçiyor?

Daredevil iptal mi edildi? Dijital yayın platformu Netflix, Iron Fist ve Luke Cage dizilerini iptal …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir