General Grievous

General Grievous

Droid ordularının lideri. Canlı organizmasının üzerine giydirilmiş özel zırhı sayesinde tam bir ölüm makinesi şeklinde kusursuz olarak tasarlanmıştır. En büyük özelliği zevk için öldürdüğü Jedilar’ın ışın kılıçlarını kemerine bir gösteriş madalyası gibi takmasıdır.

General Grievous Klon Savaşları planımın önemli bir parçası. O esir kalmamalı.

Darth Sidious

Grievous ya da asıl adıyla Qymaen jai Sheelal, Kalee’nin yerlisi olarak dünyaya gelmiştir. İşgal altında olan Kalee’de vahşetin altında büyümüştür. Silah kullanma konusunda çok yetenekli olan Sheelal, 8 yaşına geldiğinde kırktan fazla düşmanın canını almıştır bile. 22 yaşında Kaleesh halkının içinde sivrilen yetenekli genç bir asker olmuştur.

Bitmek bilmeyen savaşlar sırasında düşman taraf olan Huklar, Galaktik Cumhuriyet’i araya sokarlar. Huklar’ın, Kalee’ye kıyasla çok zengin doğal kaynaklarının olması Galaktik Cumhuriyet’in Huklar tarafında yer almasına neden olur. Savaşın nedeni de aslında bu doğal kaynaklardır. İş sahalarında çalıştırmak için Kalee’ye köle toplamaya gelen Huklar’a yerel halk karşı koyar. Galaktik Cumhuriyet bölgeye birkaç Jedi Şövalyesi göndererek olaya el atar.

 

Huk Savaşında
Huk Savaşı’nda Sheelal

 

Bu savaşlarda sivrilen bir lider olan Sheelal bir süre sonra İntergalaktik Bankacılar Klanı’nda güvenlik şefi olur. Klanın lideri San Hill, Sheelal’ın stratejik zekası ve savaş alanındaki korkusuzluğundan etkilenerek Bağımsız Sistemler Konfederasyonu lideri Kont Dooku’ya bildirir. Sheelal, Darth Sidious’tan Ayrılıkçı Droid Ordusu’nun başına getirilmesi yetkisini alan Kont Dooku’nun teklifini çevirir.

KaleeshKolkpravisWarriors

Gemisinde elit askerleriyle Huklar’ın üzerine giden Sheelal’ın gemisi, San Hill tarafından konan bir bomba yüzünden patlar. Aslında bu Kont Dooku ve San Hill’in Sheelal’a teklif ettikleri Ayrılıkçı Droid Ordusunun başına geçme olayını kabul etmezse diye teorilerine karşı olan bir ikinci plandı. Yanarak çakılan gemiden sağ kurtulmayı başaran Sheelal ölümcül bir şekilde yaralanmıştır. En başından beri bu anı planlayan Kont Dooku tarafından kurtarılarak parçalanmış bedeni Geonosis’e getirilir. Hala yaşamaktadır; ancak yaşayabilmesi için ölen bedeninden çıkarılan organları bir droid bedenine yerleştirilmesi gerekmektedir. Sheelal bunu bir şartla kabul etmiştir, gözleri de çıkartılıp o makineye takılacaktır. Artık o bir yaşayan makinedir. San Hill daha önce yaptığı teklifi yineler; ancak Sheelal oralı olmaz. Öç duygusunu örseleyen Hill en sonunda Sheelal’ı ikna ederek Ayrılıkçı Ordular’ın başına getirir. Cumhuriyet’e karşı kin besleyen Sheelal, artık General Grievous olarak anılacaktır.

Grievous born

Grievous droid bedenine hemen alışamaz, uzun bir alışma döneminden geçer. Droid yüzünü beğenmez ve babasının savaş başlığını takar. Yüzündeki böceğimsi şekil babasının maskesidir. Bu arada IG 100 serisi özel droidlerin tasarımını yapar. Bu droidler Magna Guard ismini alır ve General Grievous’un özel korumaları olurlar.

Magne Guard

Alışma dönemi bitince Sith Lordu olan Kont Dooku’dan ışın kılıcı kullanma eğitimi alan Grievous bir süre sonra savaş alanlarına geri dönerek terör estirmeye başlar. İlk işlerinden biri de Huk gezegenini droid ordusuyla acımasızca kırıma uğratmak our. Huk neslinin %80’ini yokeder. Klon Savaşları sürecinde ışın kılıcı kullanma tekniğiyle bir çok Jedi avlar. Ayrılıkçılara bir çok savaş kazandırır. Droid bedeninin ona sağladığı bir avantaj vardır ama yine de yeteneklidir. Normalde iki mekanik kolu görünen Grievous, savaşırken bu iki kolu açılarak dört kollu bir ölüm makinesine dönüşür.

Klon Savaşları sırasında Şansölye Palpatine’i kaçırarak Invisible Hand isimli gemisinde rehin tutmuştur. Anakin Skywalker ve Obi-Wan Kenobi’nin Palpatine’i kurtarmasından sonra bir kaçış podu ile gemiyi terk etmek zorunda kalır. Utapau sisteminde uzun bir kovalamaca sonunda Obi-Wan Kenobi tarafından yaşamsal organlarına verilen hasar sonucunda yanarak yok olmuştur.

Anakin General Obi-Wan

General Four Sword

Obi-Wan

General in war

Obi-Wan shots

General death

Mutlaka Okuyun!

Disney+’tan Star Wars Rogue One ve Loki Dizisi!

Netflix, Amazon PrimeVideo, Hulu gibi internete bağlı cihazlar üzerinden film, dizi ve belgesel seyredebildiğimiz dijital …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir