George R. R. Martin’den Game of Thrones finali öncesi duygusal sözler!

Game of Thrones

Buz ve Ateşin Şarkısı isimli epik fantastik roman serisinden uyarlanan Game of Thrones 2011 yılının Nisan ayında televizyon dizisi olarak yayınlanmaya başladı. Ancak George R. R. Martin‘in bu serisinin arkasında 23 yıl yatıyor. Epik fantezi edebiyat türünün 21. yüzyılda en çok okuyucu ve seyirci toplayan hikayesi artık sona geliyor.

EW dergisine yaptığı açıklamada “Bu inanılmaz bir yolculuktu. Dizi finalinden önce serinin son kitabını yayınlayabilmeyi isterdim. Böylece dizi beni geçemezdi. Böyle olmasını beklemiyordum.”

Game of Thrones

George R. R. Martin Game of Thrones’un 8. Sezonunda Neler Olacağını Bilmiyor!

Bildiğiniz üzere George R. R. Martin kitapları ve dizi ekibinin ortaya koyduğu senaryolar bir süre önceye kadar paralel olarak yayınlanıyordu. Aralarında küçüklü büyüklü farklılıklar oluyordu. Ancak Game of Thrones 8. sezonu yani final sezonunu içeren bir kitap olmadığı için tamamen karanlıktayız. Dizinin senaryo ekibi bile Martin’in aklındaki hikayenin gidişinden emin değiller. Dizi ekibinden Benioff “George çoğu şeyi yazarken keşfediyor.” diyerek hikaye gidişatının net olmadığını belirttiler.

Yazar da bizim gibi 8. sezonda neler yaşanacağını bilmiyor. “Winds of Winter (Kış Rüzgarları) kitabı üzerine çalıştığım için seti ziyaret etmeye ve senaryoyu okumaya imkanım olmadı.”diyor ve ekliyor “Bazı ufak detayları biliyorum. Bazı yan karakterlerin hikayelerinde kendi fikirleri ile hareket edecekler. Ve tabi beni birkaç yıl (hikaye bazında) önce geçtiler. (Senaryonun kitaba göre) Çok fazla farklılık olaracaktır.”

George R. R. Martin roman serisinin altıncı kitabı Winds of Winter kitabını henüz bitiremedi ve açıklanmış bir yayın tarihi yok. Ancak bir sonraki kitap planlanmış durumda. A Dream of Spring adını taşıyacak yedinci kitabın hikayeyi daha da detaylandıracağı ifade edildi. Altıncı kitabı Winds of Winter’ı bitirebilmek için dizi ekibinden gelen cameo teklifini reddetmişti.

Martin “Bu birçok insan için bir son. Benim için bir son değil. Ben halen hikayenin içindeyim. Yapacak çok işim var, umarım uzun yaşarım.” diyerek röportajını bitiriyor. Biz de 70 yaşındaki yazara uzun ve bol eserli mutlu yıllar diliyoruz.

Game of Thrones dizisinin finalinden sonra boşluğa düşecek epik fantastik tür severlerine müjde! Orta Dünya evreninde geçecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkındaki haberleri kaçırmamak için bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi! Game of Thrones serisinin yaratıcısı George …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir