Epic Games, The Lord of the Rings: Return to Moria’yı duyurdu.

Yüzüklerin Efendisi dizisi Rings of Power için trailer beklerken Epic Games Store hiç beklenmedik bir anda PC için hazırladıkları The Lord of the Rings: Return to Moria oyununu duyurdu. Return to Moria, Valheim benzeri çok oyunculu hayatta kalma ve craft ağırlıklı bir oyun olacak. Tek kişi de oynanabilen oyun, sekiz oyuncuya kadar birlikte oynanışı destekliyor. Dönem olarak 4. Çağ’ı ele alacak olan oyunda Moria’yı yeniden eski ihtişamına kavuşturma görevini üstleniyoruz. Oyunun 2023 yılının ortalarında yayınlanması bekleniyor.

The Lord of the Rings: Return to Moria’nın Konusu

Gimli tarafından Misty Mountains’a çağrılıyoruz ve Cüce anayurdu Moria’yı geri almak ve görkemine yeniden kavuşturmak görevini üstleniyoruz. Moria Madenleri’nin derinliklerine ineceğiz. Epic Games Store’da yer alan açıklamada şu ifadeler geçiyor:

Cüce diyarı Moria’da geçen hiçbir iki macera birbirinin aynısı olmayacak ve her bir keşif tek oyunculu ya da yol arkadaşlarıyla çevrimiçi olarak oynanabilecek. Oyuncular daha iyi donanım üretmek ve kaynak elde etmek için madencilik yapabilecek ancak madenciliğin ses çıkardığını ve sesi derinlerde yatan tehlikeleri uyandırabileceğini unutma: patırtı varsa savaş vardır. Üç efsanevi dağın gizemlerini açığa çıkar, kıymetli metaller elde et, hayatta kalmak için tırnaklarınla kazı ve içeride dolaşan Gölge’nin sırrını öğrenmek için ağza alınmayacak güçlerle savaş.

The Lord of the Rings Return to Moria Epic Games Store

The Lord of the Rings: Return to Moria içerisinde yine Valheim’da olduğu bir üs-yerleşke kurma mekaniği yer alacak. Maden kazarak elimizdeki materyalleri elde edecek ve daha fazlasını üretecek ya da güçlendireceğiz. Peki bunları nasıl yapacağız? Evet, cüce diyarının eski demirhanelerini yeniden alevlendirerek! Oyunda ayrıca Mithril, demir, altın, kuvars gibi kıymetli kaynakların yataklarını açığa çıkarmak için madenler de kurulabilecek.

Ancak hazırlıklı ol, madencilik gürültülü bir iş ve karanlıkta uyuyanları uyanabilir.

The Lord of the Rings: Return to Moria‘da yiyecek için avcılık ve toplayıcılık mevcut olacak. Aynı zamanda oyuncuların uyku, sıcaklık ve ses düzeylerini yönetmeleri gerekecek. Hikâye ilerledikçe Cücelerin önemli yapılarını tek tek kurtaracağız. 

The Lord of the Rings: Return to Moria

Diğer Orta Dünya Oyunları

1 Eylül 2022’de yayınlanacak olan The Lord of the Rings: Gollum, Mayıs ayının başında duyurulan The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth isimli ücretsiz mobil oyun ve halen yeni sezonları çıkan Rise To War… Ve şimdi de The Lord of the Rings: Return to Moria! Her ne kadar beklediğimiz triple A kalitesi ve hikayeleri barındırmıyor olsalar da en azından uzun süredir ilk kez oyun dünyasında Orta Dünya’yı yeniden görmemizi sağlıyorlar. Bakarsınız bu oyunlarının başarısı sayesinde önümüzdeki günlerde yeniden bir Orta Dünya strateji oyunu görürüz? Ya da Witcher kalitesinde bir Orta Dünya oyunu? “Her zaman umut vardır.”

Moria demişken!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

The Lord of the Rings: Gollum oyunu

The Lord of the Rings: Gollum oyunu için ilk gösterim videosu yayınlandı.

The Lord of the Rings: Gollum oyunu için hazırlanan ilk gösterim videosu nihayet bugün yayınlandı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir