Marvel’de Büyük Şok! Bakın Hangi Avenger’ı Hangi Avenger Öldürdü!

Uyarı: Bu haber Marvel’in “Civil War II” çizgi romanından spoiler içerir.

marvel13f-1-web

Hulk darma duman oldu!

Marvel Comics, Civil War II adlı çizgi roman serisinin #3 sayısında en önemli Avengers üyelerinden biri olan Hulk’ın insan kimliği Dr. Bruce Banner’i öldürme kararı aldı – hem de yine bir Avenger olan ekip arkadaşı Hawkeye tarafından!

Olay karşısında tüm hayranlar şok oldu. Hayranları asıl kızdıran ise Bruce Banner’ın öldürülmesinden ziyade, bunun Hawkeye tarafından yapılmış olması.

Bu konuda Daily News’e konuşan Marvel Baş Editörü Axel Alonso konuyu şöyle açıkladı:

“Henüz neler olacağını biz de bilmiyoruz. Yalnızca iki şeyden eminiz: kahramanlarımızın arkadaşlarının ölümünü atlatmaları çok ama çok uzun sürecek ve ölümüyle birlikte gelen koşullar süper kahraman topluluğunda büyük bir iz bırakacak.”

Okçu kahramanımızın arkadaşını şişlemesinin nedeni Banner’ın Hulk’a dönüşmek üzere olması ve büyük bir ölüme ve yıkıma sebep olacak olmasıydı. Zaten Banner bunun hep farkındaydı ve Hawkeye’a bir felaket durumunda onu öldürmesi için özel bir ok vermişti.

İşte o sahne:

marvel13f-2-web

Bu konuda “Civil War II” serisinin yazarı Brian Michael Bendis şöyle diyor:

“Hayranlar sinirlenebilir. Ve muhtemelen aramın çok iyi olduğu Hawkeye yazarları da alınacaktır. Ancak asıl konu şu ki: bu sayıda olan her şey, nedenini, nasılını ve nerede olduğunu farkettiğiniz zaman gerçekten size de mantıklı gelecektir. İnsanların bu konuda tartışmasına müsaade edeceğiz.”

Evet, Sayın Bendis. Yeşil Dev’in en eski hayranlarının gözünü kan bürüyeceğine emin olabilirsiniz.

Zira 1962 yılında yazarlar Stan Lee ve Jack Kirby’nin Gamma Bombasını patlatıp bilim adamını modern dünyanın Dr. Jekyll’ine çevirmesinden beri; Banner düzenli bir şekilde Hulk olarak karşımıza çıkıyordu. Ara sıra kaybolmasına alışmıştık ama geri döneceğini hep biliyorduk.

Son zamanlarda ise çizgi roman dünyasında yeni bir Hulk dolanıyor. Kendisinin insan formu Koreli-Amerikalı bir süper zeki genç ve adı da Amadeus Cho. Acaba bu gerçekten bu ölüm anının geleceğinin habercisi miydi?

Hulk, Marvel’in çizgi roman dünyasında gerekli olan farklılık için ekledikleri dört renkten biriydi. Thor artık bir kadın, siyahi kahramanımız Falcon artık kırmızı olarak suçla savaşıyor, Captain Amerika zaten beyaz ve mavilere bürünmüş durumda. Ve daha geçen hafta, Iron Man’in kostümünü Riri Williams adında 15 yaşındaki bir Afrikalı-Amerikan kıza miras bıraktığını öğrendik.

Bu konuda Marvel yayıncılığın başkan yardımcılarından olan Tom Brevoort, hayranları anladıklarını şu şekilde belirtiyor:

“Iron Man’in yerine geçecek olan Riri Williams için çok heyecanlı olan hayranlar da var. Ancak geçtiğimiz hafta aldığım mektuplardan birinde şu yazıyordu: ‘Ben uzun zamandır çizgi roman okuyucusuyum. 50 küsür yaşındayım. Neden sevdiğim tüm karakterleri mahvediyorsunuz? Artık bana tanıdık gelen hiçbir karakter göremiyorum.’ Aslında buradaki asıl mesele şu; yayınlama listemizde beyaz bir erkek karakter bulmak için bu kadar uğraşmanıza gerek yok.”

Okuyucuların hala Banner’ın kaderini kabullenmemek için geçerli nedenleri var. Çünkü çizgi romanlarda ölen karakterlerin genelde mucizevi olarak iyileşme/geri dönme alışkanlıkları olduğunu biliyoruz. Captain America ve Spider-Man de büyük bir gürültü kopararak ölmüşlerdi ancak bir yıl sonra geri geldiler. Tabi rakip çizgi roman dünyası DC de aynı şekilde Superman’i öldürmüş, ancak o da çizgi romanlarına kurşun hızıyla geri dönmüştü.

marvel13f-3-web

“Şuan için bunun gerçek olduğunu söyleyebilirim,” diyor Bendis. “Ama ilerisi için konuşamam. Gerçekten konuşamam, ne olacağını kim bilebilir ki? Ancak gelecek sayılar için ceset hakkındaki planlarım çoktan hazır.”

Gerçekten inanılmaz bir şok bu. Kim derdi ki koskoca yeşil devimizin bir oka kurban gideceğini.

Evet. Gözlerinden yaşlar akanları görelim. Ya da ‘aman nasıl olsa geri gelecek’ diyenleri. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: nydailynews.com

Mutlaka Okuyun!

Samuel L. Jackson’un Infinity War Endgame hakkındaki açıklaması ve Nick Fury teorisi!

*Avengers Infinitiy War filmini izlemeyenler için spoiler uyarısı.* Konu Avengers 4 Endgame veya Infinity War …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir