Marvel’in Captain Marvel Arayışları Sürüyor

Önce yönetmen, şimdi oyuncu. Captain Marvel şanssız gidiyor.

captain marvel

Marvel’in en önemli kadın kahramanlarından Captain Marvel‘in solo filmi için kadın yönetmen arayışları ve bulamama sıkıntısından sonra, sırada başrol oyuncusu bulamama sıkıntısı var.

Bir kaç gün önce Mission: Impossible – Rogue Nation oyuncusu Rebecca Ferguson, Captain Marvel için seçilen oyuncu dedikodularında Charlize Theron ve Emily Blunt‘tan oluşan kervana katılmıştı. Artık kesin bir oyuncu duymak isteyen hayranlar ise bu habere pek aldırış etmemişti.

Bu sırada yeni aksiyon filmi Sicario’nun çekimlerini yapan Emily Blunt son verdiği bir röportajda“Captain Marvel hakkında hiçbir şey duymadığını” belirtti ve bu rol için Hollywood’da bulunan belli aktrisleri referans göstererek oynayacak kişiye de başarılar diledi.

“Sanırım bu liste çok kısa çünkü bu tarz rollerde genelde kadın oyuncu göremiyoruz,” diyor Blunt.“Dolayısıyla akıllara belli başlı isimler geliyor, Charlize ve Rebecca gibi. Jennifer Lawrence de bunlardan sayılabilir. Tabi bir de Angie var, Angelina Jolie. İşte liste bu şekilde, yani en fazla 4-5 kadın oyuncu bu rol için sayılabiliyor. Bu yüzden bu tarz dedikoduların çıkması normal. Çünkü insanlar şöyle diyor: “Başka kim var ki? Başka hangi kız bir silahı taşıyabilir?” Demek istediğimi anladınız mı? “Şınav çekebilen bir kadın? Bunu yapabilen yalnız bir iki kişi var.”

Böylece Emily Blunt kendisinin Captain Marvel olmayacağını neredeyse kesin bir şekilde belirtirken, Marvel’in oyuncu bulamama sıkıntısının da nedenini bizlere gayet mantıklı bir şekilde açıklamış oluyor.

Captain Marvel şimdilik 2 Kasım 2018 için çıkış tarihini almış durumda. Umarız en yakın zamanda o çok aradıkları ‘silah tutup şınav çekebilen” kadın oyuncuyu bulabilirler.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu yalnızca bir ‘kadın oyuncu’ bulamama sıkıntısı değil. Bu ‘yetenekli bir oyuncu’ bulamama sıkıntısı. Hepimiz Angelina Jolie’nin Lara Croft betimlemesinin ne kadar muhteşem olduğunu biliyoruz. Ve Elizabeth Olsen. Çoğumuz ilk açıklandığında ön yargılı davranıp Scarlet Witch gibi bir karakteri canlandıramayacağını düşünmemiş miydik? Ve kendisi bizi utandırıp ortaya muhteşem bir ‘kadın süperkahraman’ çıkarmıştı. Dolayısıyla halihazırda eli silah tutmuş, kavgayı dövüşü canlandırmış, vücut ölçüleri açısından çoktan hazır bir oyuncu aramaktansa; asıl yetenekli oyuncuyu bulup ona bu özellikleri kazandırmak gerekmez mi sizce de?

Sizin bu ‘nitelikli kadın oyuncu bulamama’ sıkıntısı hakkında düşündükleriniz neler? Peki Captain Marvel’i canlandırabilecek bir oyuncu var mı sizin kafanızda? Sizce en iyi kim yapar bu işi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Mutlaka Okuyun!

Samuel L. Jackson’un Infinity War Endgame hakkındaki açıklaması ve Nick Fury teorisi!

*Avengers Infinitiy War filmini izlemeyenler için spoiler uyarısı.* Konu Avengers 4 Endgame veya Infinity War …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir