Narnia Günlükleri The Silver Chair ile Geri Dönüyor!

Yeni bir maceraya katılacak birilerini arıyoruz. Var mısınız?

chronicles-narnia-aslan

Bu yıl Ocak ayının başında, yapımcı Mark Gordon aklında yeni bir Narnia Günlükleri film serisinin olduğunu ve bu seriye The Silver Chair ile başlamayı düşündüğünü açıklamıştı. Biz durur muyuz? Heyecanla bekledik tabi ki. İşte o heyecanla beklediğimiz proje yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Ufukta yeni bir macera mı gözüküyor acaba bizlere?

Projenin başlama sinyalleri ise Mark Gordon’un birkaç stüdyo ortağı bulmasıyla geliyor. TriStar Pictures ve Entertainment One, projeyi beyaz perdeye aktarmak için kolları sıvıyor.

Yeni duyuru ne yazık ki filmde başka kimlerin çalışacağını, daha da önemlisi herhangi bir oyuncu seçimi haberi getirmiyor. Ancak Gordon’un prodüksiyon şirketi için kitap uyarlamasından sorumlu, Life of Pi filminin de yazarı David Magee’nin işin içinde olduğunu biliyoruz. Ancak Gordon bizlere bu haberi duyururken, projenin tamamının yeni yapımcılar, yeni oyunculardan oluşacak yepyeni bir iş olduğunu söyledi. Yani teknik olarak bunu bir ‘yeniden yapım’ olarak sayabiliriz. Tabi Disney’in Aslan, Cadı ve Dolap ve Prens Caspian ile başlattığı ve Fox’un Şafak Yıldızının Yolculuğu ile devam ettirdiği seriyle bağlantılı olacağı kesin.

The Silver Chair yani Gümüş Sandalye filminin konusu; Eustace’in ve sınıf arkadaşı Jill Pole’nin Aslan tarafından Narnia’ya; annesinin ölümünün intikamını alması için çıktığı görevde kaybolan Caspian’ın oğlu Prens Rillian’a yardım etmesi için çağrılmasını ele alıyor. Bu hikaye, son maceradan 50 yıl sonrasını ele alıyor. Bu da demek oluyor ki oldukça yaşlı bir Caspian ve henüz yaşlanmamış bir Eustace göreceğiz.

Gordon açıklamasında konuyla ilgili şöyle söylüyor:

“C.S. Lewis Company ile birlikte bu projeyi yürütmek inanılmaz heyecanlı ve eğlenceli olacak. Ayrıca projeye katılan yeni arkadaşlarımız TriStar ve eOne şirketleri ile Narnia serisinin bu yeni büyülü dünyasını tüm dünyadaki eski ve yeni Narnia hayranlarına tanıtacak olmaktan çok mutluyuz.”

Ne düşünüyorsunuz? Sizce de üstadımız Tolkien’in en yakın arkadaşı C.S. Lewis’in yarattığı ve bizim kaçış noktalarımızdan biri olan Narnia dünyasına beyaz perde ile yeniden adım atacak olmamız çok heyecanlı değil mi? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: empireonline.com

Mutlaka Okuyun!

Alan Lee

Alan Lee ile Yüzüklerin Efendisi’ni Resmetmeye Dair

İngiltere merkezli yayınevi Folio Society, Yüzüklerin Efendisi’nin ünlü illüstratör Alan Lee tarafından ciltlenmiş, numaralandırılmış ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir