Netflix’ten Steven Spielberg’e Oscar yanıtı!

Oscar

Alfonso Cuaron‘un Netflix aracılığıyla yayınlanan “Roma” filmi dört Oscar ödülü kazanmıştı. Bu durum üzerine Amerikalı yönetmen ve senarist Steven Spielberg, Netflix‘i hedef almış ve dijital yayın platformları aracılığı ile yayınlanan yapıtların olarak Oscar’a dahil olmaması gerektiğini söylemişti.

Netflix’ten Oscar Paylaşımı

Netflix attığı tweet ile birebir isim vermese de Spielberg‘e yanıt verdi. Tweet kamuoyundan oldukça yüksek destek görüyor.

“Sinemayı seviyoruz. Ve işte sevdiğimiz diğer şeyler.” şeklinde bir tweet atan Netflix kendini sevdikleri “şeyler” üzerinden tanımladı. “Sinema salonu bulunmayan yerleşim yerlerinde yaşayan ya da istediği zaman sinemaya ulaşma şansı olmayan bireylere erişim hakkı. Herkese, her yerde aynı anda vizyona giren yapıtları izleme keyfi yaşatmak. Film yapımcılarına sanatlarını paylaşabilmek için daha fazla yol açmak. Bunlar birbiriyle ilişki olmayan şeyler değil.”

Çok kısa bir süre içerisinde tartışmaya diğer dijital yayın platformlarının ve sinema-televizyon dünyasının ünlü isimlerinin katılacağına hiç şüphemiz yok.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

 

Mutlaka Okuyun!

Mart ayında Netflix Türkiye’de yayınlanacak dizi ve filmler! (2019)

Netflix Türkiye, Mart ayında eski ve yeni yapımları bünyesine katmaya devam ediyor. İşte Mart ayında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir