Pacific Rim 2 Çalışmaları Süresiz Durduruldu

pacific-rim-101919

The Hollywood Reporter’ın aktardığı bir rapora göre Pacific Rim 2 çalışmaları süresiz olarak durduruldu.

Durdurulma kararının sebebi ise Legendary isimli film yapım şirketinin Warner Bros. ve Universal ile arasında olan ilişkilerinin giderek gerginleşmesi olarak gösteriliyor.

Rapora göre Legendary film şirketinin “Blackhat and Seventh Son” isimli film çalışmalarında hayal kırıklığı yaratması ve Jurassic Park’ta yaşanılan finansal sorunlar yüzünden diğer şirketler ile olan ilişkilerinin bozulduğu belirtiliyor.

Guillermo del Toro’nun yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde ise Idris Elba ve Charlie Hunnam’ın bulunduğu Pacific Rim, Temmuz 2013’te vizyona girmiş ve dünya genelinde 411 milyon dolarlık hasılat elde etmiş, ardından Pacific Rim 2’nin çekileceği duyurulmuştu.

Pacific Rim’in (2013) resmi konusu ise şöyle:

Denizden Kaiju adı verilen yaratıklar yükselmeye başlayınca, milyonlarca insanın canına mal olacak ve insan kaynaklarını tüketen bir savaş başlar. Bu devasa Kaijular ile savaşabilmek için özel bir silah üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar akılları nöral bir köprüde kitlenmiş iki pilot tarafından beyin gücüyle yönetilir. Ama Jaegerlar bile acımasız Kaijuların yanında savunmasız kalırlar. Yenilmenin eşiğindeki insanoğlunun son çaresi eski pilot (Charlie Hunnam) ve deneyimsiz stajer (Rinko Kikuchi)’dir. Birlikte, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır.

Kaynak:
Comicbook
The Hollywood Reporter

Mutlaka Okuyun!

Christopher Nolan’ın yeni filmi North by Northwest ve Inception karışımı olacak!

Christopher Nolan Son olarak İkinci Dünya Savaşı‘nın en kritik olaylarından birini ele alan Dunkirk filmi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir