Rickon Stark’ın Oyuncusundan Zikzak Açıklaması

Bakın Rickon Neden Zikzak Yapmayı Akıl Edememiş

rickon stark

*Dikkat! Bu haber Game of Thrones 6. Sezon Finali bölümünden, gidişatı değiştirecek kadar önemli spoiler içerir. ‘Bütün heyecanını kaçırdın ya!’ demek istemiyorsanız lütfen bir sonraki haberlerimize geçiniz. Onlar da güzeldir.

Evet. Aramızda Game of Thrones’ı izlerken malum sahnede bilgisayar başında ‘zikzak yapsana lan!’ diyenleri görüyoruz. Hoş geldiniz.

Rickon Stark’ın oyuncusu Art Parkinson, karakterinin 6. Sezondaki trajik ölümü hakkında; daha çok karakterinin sosyal medyada alay konusu olan koşma teknikleri hakkında bir röportajında açıklama yaptı.

“Bir dönemin sonu gibiydi,” diyor İrlandalı aktör final sahnesi hakkında. “Ama senaryoyu okuduğumda Game of Thrones’ta oynayacağım en iyi sahne olduğunu görebiliyordum. Bu yüzden bir yandan mutluydum. Gerçekten çok ama çok havalı bir ölüm olduğunu düşündüm.”

Dizinin sonunda ne olacağı ile ilgili görüşleri sorulduğunda, Parkinson R+L=J teorisinin şimdiye kadar Jon Snow’un ölümünden sonra en büyük konu olduğunu söylüyor. “Khaleesi kesinlikle hayatta kalacak. Bence Khaleesi’nin abisinin Jon Snow’un babası olduğunu açıklamaları; Jon Snow ve Khaleesi arasında bir şeyler olabileceğinin habercisidir.”

Bahsi geçen çiftimizin dizi sonuna kadar hayatta kalıp kalamayacağı şimdilik bir muamma. Ancak kesin olan bir şey var: Jon Snow, Lyanna Stark ve Rhaegar Targaryen’in oğlu, yani Daenerys’in yeğeni. (Henüz Ejderhaların Annesi’nin bir “hala” olduğunu sindiremesek de, bu böyle).

Ancak asıl konumuza, yani Rickon’un koşma tekniklerine gelirsek, bakın aktör bunu nasıl açıklıyor:

“Süratle koşmak çok içten bir duyguydu aslında. Sadece abime kavuşabilmek için koşuyordum. Instagram’da ya da Twitter’da ne zaman zikzak yapmam gerektiği hakkında bir yorum görsem “Bunların derdi ne böyle?” diye söyleniyordum. Sonra annem gelip “Evet, zikzak yapmalıydın!” dedi. Anneler en iyisini bilir.”

Belki de bu açıklama sosyal medyanın bu konudaki kızgınlığını biraz dindirir. Sizce de mantıklı değil mi? Abisine ulaşmak için son hızla koşmak ve sadece bu amaca odaklanıp başka bir şey düşünememek… Bizce mantıklı.

Siz ne dersiniz? Hala küçük Stark’ımıza kızgın mısınız? Yoksa sizin de içinizden bir şeyler cız etti mi? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın.

Art Parkinson’u 9 Eylül’de sinemalarda olacak olan Kubo And The Two Strings filminde başrol olarak görebilirsiniz.

Kaynak: empireonline.com

Mutlaka Okuyun!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi!

George R. R. Martin, Lord of the Rings’i eleştirdi! Game of Thrones serisinin yaratıcısı George …

Bir yorum

  1. Evet her stark gibi bir aptalsa mantıklı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir