SDCC’de Marvel-Netflix Rüzgarı! Beklediğiniz Tüm Fragmanlar Burada

Siz Dördünüz New York’u Kurtarabileceğinizi Mi Sanıyorsunuz?

Siz Daha Kendinizi Kurtaramıyorsunuz!

defenders 1

İstisnasız tüm çizgi roman/çizgi roman film ve dizileri hayranlarının heyecanla beklediği SDCC başladı!

Peki bu ne demek oluyor? Bizler için bol bol resim, fragman, açıklama, çıkış tarihleri, yenilikler… Bunların hepsinin yayınlanması demek. İşte yüreğimizi ağzımıza getiren ilk görüntüler: Karşınızda Defenders! Hem tek tek, hem toplu halde olan kahramanlarımız sizlerle. Iron Fist, Jessica Jones, Luke Cage ve tabi ki Daredevil!

Dilerseniz Iron Fist ile başlayalım.

IRON FIST

iron fist

Perşembe günü yapılan Marvel/Netflix panelinden sonra, Iron Fist’ten ilk poster internette yayınlandı. Gerçekten muhteşem!

Peki kimdir, nedir bu Iron Fist? Hemen resmi synopsis’e bakalım:

Marvel’in bizlere getirdiği Iron Fist’te; Danny Rand’i yıllar süren yokluğunun ardından yeniden New York’a dönmüş, geçmişiyle ve aile mirasıyla yeniden bağlantı kurmaya çalışırken görüyoruz. İnanılmaz kung-fu yetenekleri ve yumruğunda topladığı inanılmaz mistik güçleriyle bir zamanlar hayatını mahveden suçlulara karşı savaşmaya hazırlanıyor.

O halde fragmana geçelim! Yaklaşık bir dakika uzunluğundaki fragman genç Danny Rand’ın ailesiyle birlikte bir uçakta sıkışmış haliyle başlıyor. Daha sonra onu karla kaplanmış bir yerde yatarken görüyoruz, muhtemelen kazadan kurtulan tek kişi o. İki keşiş tarafından bulunuyor. Daha sonra görüntü günümüze, New York City’e geliyor. Pis, dağınık bir Danny’i çıplak ayakla yürürken buluyoruz. Daha sonra onu elleri ve ayakları bağlanmış bir biçimde hastanede görüyoruz ve o güçlü yumruklarından biriyle binanın duvarına kocaman bir delik açmasını izliyoruz. Fragman Danny’e yapılan yakın bir çekimle ve birinin “Merhaba Danny” demesiyle sona eriyor.

Bu arada; Danny tanıdık geldi mi? :)

Oyuncu kadrosu ise şu şekilde: Finn Jones – Daniel Rand/Iron Fist, Jessica Henwick – Coleen Wing, David Wenham – Harold Meachum, Jessica Stroup – Joy Meachum, Tom Pelphrey – Ward Meachum. Ayrıca Jessica Jones’tan tanıdığımız Carria-Anne Moss da avukat Jeri Hogarth rolüyle konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacak.

Iron Fist 2017 yılında Netflix kanalıyla bizlerle olacak.

Sırada Luke Cage var!

LUKE CAGE

luke cage

Luke Cage hayranlarının heyecanla beklediği an geldi. Geçtiğimiz Kasım ayında Jessica Jones dizisinde ilk görünüşünü yapan Luke Cage’i artık tanıyoruz zaten. Ama bir fragmanı uzun zamandır bekliyorduk.

Bakalım dizide neler göreceğiz, kimmiş bu Luke Cage:

Luke Cage dizisi, karakterin Harlem’deki hayatına ve geçmişinden kurtulmak isteyen bir kahraman olarak kaçak durumuna odaklanacak. Bir bilinmezlik içinde yaşamak isteyen Luke kendisini, etrafında kol gezen tehlikeli geçmişiyle yüzleşmeye zorlanmış, şehrinin göbeğinde ‘kiralık bir kahraman’ olarak bulur.

İşte merakla beklenen o fragman:

Luke Cage 30 Eylül 2016’da Netlix’te olacak.

Gelelim herkesin favorisine:

DAREDEVIL

daredevil

Daredevil’den güzel haberler. Aylar süren dedikodulara Marvel son noktayı koydu: Daredevil 3. Sezonu ile Netflix’e dönecek!

Bu duyuru SDCC’de Marvel’in paneli sırasında yapıldı. Luke Cage ve Iron Fist hakkında konuşan Joe Quesada, Daredevil’e değinmeyi de unutmadı. Sağolsun.

Ancak hayranlar Daredevil’in yeni sezonunu 2017’nin ilkbaharında görmeyi bekleseler de, kahramanımızın oyuncu Charlie Cox yeni sezonun Defenders çekimleri yüzünden erteleneceğini söyledi. Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’in yer aldığı Defenders 2017’de prömiyerini yapacak. Iron Fist ise çekimleri bitirmiş durumda. Jessica Jones da şuan Daredevil ile aynı durumda. Defenders çekimleri biter bitmez o da ikinci sezon çekimlerine başlayacak.

Ve tabi ki üçüncü sezon teaser fragmanımız bizlerle. Bilirsin Daredevil hep yeni sezon duyurularıyla meşhurdur. Bu seferki de oldukça canlı ve ‘kanlı’ geldi:

Ve karşınızda Defenders!

DEFENDERS

defenders

SDCC bizleri asla hayal kırıklığına uğratmaz. İşte onu bu yüzden seviyoruz! Panelin sonuna doğru Marvel ve Netflix herkesin hayran bakışları arasında merakla beklenen ilk Defenders fragmanını yayınladı.

Fragmana Nirvana’nın ‘Come As You Are’ şarkısıyla başlıyoruz ve ekrandan geçen resimler görüyoruz. Bir ses soruyor, “Siz dördünüz New York’u kurtarabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Siz daha kendinizi kurtaramıyorsunuz.” Tabi ki Daredevil hayranları bu sesi hatırlayacaktır: Stick!

Başlangıçtaki sayfalara dikkatli bakan hayran gözleri, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist referanslarını yakaladılar. Ayrıca arka plandaki gazetelerin birinin üstünde “Danny Rand kim?” yazısını bile görmüşler. Diziyle ilgili detaylı bir synopsis gelmezken, sadece Netflix’in Youtube sayfasında bu videoyu yayınlarken altına yazdığı şu cümle ile yetiniyoruz: “Marvel’den Defenders; en büyük tehditleriyle karşılaşmaya hazırlanan Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’i bir araya getiriyor.”

Defenders 2017’de Netflix’te olacak.

BONUS!

Defenders2

Tadı damağınızda kaldı değil mi? Biliyoruz. Biz de aynı durumdayız. Neyse ki Netflix sona yaklaşırken elimize bir lolipop tutuşturmayı da ihmal etmiyor.

Luke Cage, Iron Fist ve Defenders tanıtımlarından sonra, hali hazırda tüm Neflix kahramanlarının da içinde bulunduğu bir montaj videosu yayınlıyor.

Klip arka planda Karen Page’in yankılanan sesiyle başlıyor: “Kahraman olmak nedir?” Klip Daredevil, Jessice Jones ve Luke Cage’in Hell’s Kitchen sokaklarında ayrı ayrı mücadele verirken görüntüleriyle devam ediyor. Karen’ın sesi kahramanlar hakkında “aramızda yaşıyorlar” ve “nadiren tanınırlar” sözleriyle devam ediyor.

Iron Fist’in yokluğu olmasa, bu klip Defenders için oldukça dramatik bir klip olabilirdi. Hadi ama! Sizin de gözleriniz dolmadı mı yavaştan?

O halde sonunu bekleyin! Zira sevgili Punisher’ımız Frank Castle bizlere sürpriz yapıyor. Onu görmek gerçekten bizleri çok mutlu ediyor. Çünkü bunun kendi solo filminin habercisi olduğunu biliyoruz.

İşte Marvel ve Netflix ortaklığının SDCC macerası şimdilik bu kadar. Ne haberdi ama! E bu kadar yeni fragmanın, haberin, görüntünün üstüne biz de bir yorumunuzu alırız artık. Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İlk Başrolü

Variety özel bir haber ile Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk başrolünü duyurdu. Amazon’un rekor bütçe ayırdığı …

Bir yorum

  1. Daredevil çıtayı yükseğe çekti gerçekten. İzlediğim en iyi çr dizisi. Marvel, netflix ile iyi bir adım atttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir