SDCC’den Beklediğimiz 5 Büyük Marvel Haberi!

Spider-Man, Dr. Strange, Captain Marvel, Black Panther ve Guardians of the Galaxy!

All Marvel

Bu haftasonu San Diego Comic-Con hayranlara zirveyi yaşatmaya söz vermiş olmalı! Marvel, DC, diziler, fragmanlar, haberler, oyuncu kadroları, kötü adamlar, çığlıklar, gözyaşları!.. Abartı yok, gerçekten durum buydu. Binlerce çizgi roman ve çizgi roman dizileri/filmleri hayranı dün SDCC’de bir gün içinde alıp alabilecekleri bütün güzel haberleri aldılar.

Haliyle bunların hepsini ne tek tek haber yapmak ne de sizler için takip etmek mümkün. O halde gelin, hafta sonundan gelen bütün güzel haberlerden ve bizlere getirdikleri materyallerden şöyle kısaca bir bahsedelim.

MARVEL ile başlıyoruz!

MARVEL

Sıkı durun! İşte o çizgi roman sayfalarından oluşan o kült Marvel Sinema Evreni logosunun yeni hali! Bu kez sayfalar değil, filmlerden görüntülerle karşılıyor bizi sevgili MCU.

İlk haberimiz ise Spider-Man: Homecoming’ten geliyor.

  • Spider-Man: Homecoming Filminin Kötü Adamları Açıklandı

Marvel Stüdyoları, yeni Spider-Man filminin kötü adamının Vulture olacağını zaten duyurmuştu. Ancak film için yapılan oyuncak panelinde filmde başka kötü adamlar olacağını da görüyoruz. Ve bu oyuncakların arasında Tinkerer ve Shocker karakterleri de bulunuyor.

Spider-MAn

Tinkerer Spider Man’in karşılaştığı ilk kötü adamlardan biri ve kendisi Vulture ile aynı sayıda görünmüştü. Kendisi süper zekâ bir mucit ve yaptığı şey de genelde diğer süper-kötü adamları toplayıp onları kötü emelleri için kullanmak. Shocker ise genelde beceriksiz bir düşman, küçük görünen bir sahtekâr ve titreşimler yollayarak hasara yol açan güçlü bir bilekliğin sahibi. Son zamanlarda kendisi beceriksizliği ile birçok esprinin odak noktası olmuştu.

Spider-Man: Homecoming’in çekimleri devam ediyor. Haliyle öğreneceğimiz daha çok şey var. Film 7 Temmuz 2017’de bizlerle olacak.

  • Captain Marvel ile Tanışın: Brie Larson

Captain Marvel logo

Cumartesi günkü panelde gelen en güzel haber! Marvel Stüdyoları sonunda Captain Marvel’i Marvel Sinema Evreninde kimin temsil edeceğini açıkladı.

Captain Marvel

Captain Marvel filminde, Avengers: Infinity War’da ve diğer tüm potansiyel Captain Marvel rollerinde Carol Danvers olarak göreceğimiz kişi Brie Larson olacak.

Captain Marvel ilk görünüşünü Avengers: Infinity War’da yapacak. Daha sonra ise kendi solo filmi 6 Temmuz 2018’de sinemalarda olacak.

  • Doctor Strange’ten Yeni Fragman ve Poster

Marvel Stüdyoları Doctor Strange’ten yeni bir fragman yayınlayarak gönüllerimizi mest ediyor.

İlk fragmanı Nisan ayında yayınlanan ikinci fragmanı Cumartesi günkü Marvel panelinde yayınlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=QjhHSmcrCGc#action=share

Dr. Strange

Derrickson’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Benedict Cumberbatch’i Dr. Stephen Strange olarak görürken, Tilda Wwinton’u The Ancient One, Chiwetel Ejiofor’u Baron Mordo, Rachel McAdams’ı Christine Palmer (Night Nurse), Benedict Wong’u Wong ve Mads Mikkelsen’ı da henüz adı belirtilmeyen bir kötü adam rolünde göreceğiz.

Dr. Strange 4 Kasım 2016’da sinemalarda olacak.

  • Sylvester Stallone Guardians of the Galaxy Vol 2’de Oynayacak

Panelde gösterilen ancak bizim henüz göremediğimiz Guardians of the Galaxy’nin devam filminin fragmanında Sylvester Stallone’un olduğu haberleri de elimize ulaşanlardan.

Stallone GoG

Yönetmen James Gunn Facebook sayfasından Stallone’ın filmde olacağını onayladı ve inanılmaz tecrübeli bir aktör olduğunu da eklemeyi ihmal etmedi. “Kimi oynayacak?” sorusuna ise cevabı yine kendi veren Gunn, “Bunu henüz açıklayamam. Ama teaser’da Yondu ile birlikte iş yaptığını göreceksiniz.” Dedi.

  • Black Panther’in Oyuncu Kadrosu ve Yeni Logosu Bizlerle

Black Panther

Cumartesi günkü panelde Black Panther solo filmi için yönetmen Ryan Coogler ve Chadwick Boseman sahnedeydi. Panel bizzat Kevin Feige tarafından sunuldu.  İşte açıklanan oyuncu kadrosu ve rolleri:

Michael B. Jordan’I Erik Killmonger olarak göreceğiz. Kendisinin asıl adı N’Jadaka’dır ve Ulysses Klaw Wakanda’yı ele geçirdiğinde ailesi kaçırılan çocuklardan biridir. Amerikaya kaçmış, adını Erik olarak değiştirmiş ve eğitim görüp mühendis ve iş adamı olmuştur. Ancak içten içe Wakanda’ya geri dönüp, ailesine olanlar için suçladığı T’Chaka ailesinden intikam almak istemektedir.

Danai Gurira’yı Okoye ve Lupita Nyong’u ise Nakia olarak göreceğiz. İkisi; Wakanda Kralı T’Challa’nın korumaları ve potansiyel eşleri olan Dora Milaje adındaki grubun üyeleridir. Nakia T’Challa’ya âşıktır ancak karşılıklı değildir. Okoye ise Nakia’nın yakın arkadaşıdır ancak Nakia onun törensel konumunu Kabul etmediği için araları bozulmuştur.

Black Panther 16 Şubat 2018’de sinemalarda olacak.

İşte SDCC haftasonundan bizlere gelen müthiş haberler bunlardı. Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

Marvel Sinematik Evreni’nde Ampüte Karakterler

Marvel evrenini oluşturan çoğu filmlerde bir ampütasyon sahnesi yer alıyor. Marvel Stüdyoları‘nın yöneticisi ve bütün …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir