Sevgililer Günü Tiyatro İzlemek İsteyenlere 4 Tiyatro Oyunu

Sevgililer gününde ne yapsak diyenler ve Sevgililer Günü Tiyatro izlemek isteyenler için önceliği Ankara’da yaşayanlara ayırdığımız bir öneri programı hazırladık.

Bu yıl 14 Şubat pazar gününe denk geldiği için muhtemelen sevgili çiftlerimiz zamanlarını yönlendirilmemiş bir kalabalık içinde geçirmeye çalışacak, onları bu keşmekeşten kurtarmak için daha sakin noktaları önerilerimizin ilk evresine alıyoruz.

En önemli durak; Tiyatro! Neden olmasın? Hala tiyatroya “bana hitap etmiyor” gözüyle bakıp soğuk duranlar varsa sevgililer günü bu önyargıyı kırmanın tam zamanı! Peki Ankara’da sevgililer gününde ne izlenir?

Sevgililer Günü Tiyatro Tavsiyeleri

Ankara’da 14 Şubatta sahnelenen dört büyük oyunu var, Shakespeare Zorda, Yeşilçam, Macbeth ve Kocasını Pişiren Kadın.

 Sevgililer Günü Tiyatro Tavsiyeleri 1413359211742955571-b13896848861783642843-b 14522472761721567200-b

Bunlardan Shakespeare Zorda ve Kocasını Pişiren Kadın’ın biletleri tükenmiş görünüyor ama üzülmeyin, temsil tarihi Sevgililer Günü olduğu için muhtemelen biletini açığa alan ya da açığa almasa bile temsile gidemeyen birçok kişi olacak, gidip kapıda boş yer kollayabilirsiniz, her zaman işe yarar ve güzel yerlerden oyunları seyretme şansını bulursunuz. Hangi oyun daha iyi diyecek olursanız, bence Kocasını Pişiren Kadın dışındaki diğer oyunlar harika, hepsine çok yetenekli oyuncular görev üstleniyor ve büyülenmiş gibi çıkıyorsunuz salondan. Tiyatroya gidin, tiyatrodan zarar gelmez.

İstanbul’da da dört büyük oyunu var 14 Şubatta, ikisini biliyorum yakinen, birisi aynı isimle Ankara Devlet Tiyatrosunda da oynanan Kontrabas ve ne şanstır ki Metin Belgin oynuyor, mutlaka gidilip görülmesi gereken oyunlardan bence. Hem tek perde olduğu için gününüze tiyatro soluğu aldırıp devam edebilirsiniz. Çehov Makinesi yıllardır duyup özlemle baktığım bir oyun, izlememiş olsam da tavsiye edebiliyorum bu nedenle, diğer oyunlar Ellerimin Arasındaki Hayat ve Sersem Kocanın Kurnaz Karısı da muhakkak güzeldir, İlkinde yer alan oyuncular harika, ikincisi ise Haldun Taner oyunu, sizi pişman etmezler.

1351518441412314397-b1420553280954195242-b

Devlet Opera ve Balesi Ankaralılar’a jest yapmış anlaşılan Sevgililer Gününde, iki önemli temsil birden sergileniyor. “Evet; Sevdik” müzikli gösterisi ve “Mozart Gecesi” konseri, gidince pişman olmayacaksınız bence, tavsiye edilir.

Peki bunların dışında ne yapılır? Gerisi siz ve sevgilinizin kişisel ilgi alanına giriyor. Size tek tavsiyem bu Sevgililer Gününü sıradanlıktan uzak geçirin, mesela kırmızı gül yerine farklı bir oyuncak alın. Zamana yenilmeden yaşayın hayatınızı ve güzel günlerinizi, sevgiler.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Sacide

Sacide Sacide, Devlet Tiyatroları bünyesinde şimdiye kadar izlediğim bütün oyunlardan daha çok zorladı beni izlerken, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir