Star Wars: The Force Awakens’ın Amerika Rekoru da Geldi

Rekor Savaşları: T-Rex vs. Kylo Ren!

star-wars-the-force-awakens-han-solo-3-156687

Star Wars: The Force Awakens rekor kırmaya devam ediyor. Sıradaki ülkemiz açılış gününde olan Kuzey Amerika.

Yeni Star Wars filminin, haftasonu da dahil olmak üzere şu an 220 milyar dolar hasılatı göreceği öngörülüyor. Eğer bu gerçekleşirse, ki şu sıralar gerçekleşmek üzere, Star Wars, bu yılın başlarında Jurassic World’de 206.8 milyar dolar ile bulunan rekoru kıracak.

Film, Perşembe günkü ön gösterim de dahil olmak üzere, Cuma günü 120 milyar dolarla yeni bir açılış rekoru kırmıştı. Yalnızca Cumartesi günü ise 60 milyar doları gördü. Cuma gününün hasılatının yarısı bile, daha önceden film analizcilerinin yaptığı tahminden %8 daha fazla. Eğer böyle devam ederse, en iyi günlük hasılatlar sıralamasında, yalnızca Cumartesi gününün 60 milyar dolarlık hasılatı, Iron Man 3 ($62.3M), Avengers ($69.55M) ve Jurassic World’den ($69.6M) oluşan sıralamanın dördüncüsü olarak yerini alacak.

Şimdiye kadar filmi izlemiş olan seyirciler ise, filmlerin seyirciler tarafından puanlandırıldığı CinemaScore’da, The Force Awakens’a ‘A’ puanını layık gördüler.

E, ne olacaktı yani? Peki sizin puanınız nedir yeni filmimize? C veren yoktur herhalde değil mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

Disney+’tan Star Wars Rogue One ve Loki Dizisi!

Netflix, Amazon PrimeVideo, Hulu gibi internete bağlı cihazlar üzerinden film, dizi ve belgesel seyredebildiğimiz dijital …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir