Tolkien filminin vizyon tarihi belli oldu!

Tolkien filminin vizyon tarihi

Orta Dünya evreninin yaratıcısı ve pek çok ölümsüz romanın yazarı J. R. R Tolkien‘in hayatını anlatan Tolkien filminin vizyon tarihi belli oldu. Dome Karukoski‘nin yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford yazdı.

Film, Orta Dünya evreninin yaratıcısı Tolkien‘in hayatındaki önemli dönüm noktalarını, romanlarına ilham veren olayları, İngiliz askeri olarak görev yaptığı Birinci Dünya Savaşı süresince yaşadıkları olayları ele alacak. Filmin ünlü yazar Tolkien’in gün geçtikçe daha da değer kazanan eserlerini yazma ve Orta Dünya evrenini yaratma sürecini de anlatması bekleniyor.

Biyografi-drama türündeki filmde J. R. R Tolkien‘i X-Men ve Mad Max gibi filmlerden tanıdığımız Nicholas Hoult canlandırıyor. Eşi Edith Bratt’i ise Snow White filmi ve Les Misérables mini dizisi ile tanıdığımız Lily Collins canlandırıyor. Nicholas Hoult 2017 yılının Aralık ayında yaptığı bir paylaşımla çekimlerin bittiğini söyleyerek ekip arkadaşlarına teşekkür etmişti fakat vizyon tarihini açıklamamıştı. Tolkien filminin vizyon tarihi tarihi belli oldu! Film 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek.

Sonraki Önceki
Fotoğraf 1 | Tolkien filminin vizyon tarihi
Fotoğraf 2 | Tolkien filminin vizyon tarihi
Fotoğraf 3 | Tolkien filminin vizyon tarihi
Fotoğraf 4 |Tolkien filminin vizyon tarihi
Sonraki Önceki

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 3. Bölüm Detaylı İncelemesi (The Rings of Power 1. Sezon)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 3. bölümü yayınlandı. Ada Krallığı Númenor’u ve halkını ilk kez gördüğümüz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir