Yeni Tomb Raider Filmi Yönetmenine Kavuştu!

 

Tomb Raider’a Yeni Bir İmza Geliyor!

tomb-raider

Tomb Raider’ın yeniden yapım filmi sonunda kendine uygun bir yönetmen buldu. Anlaşılan ‘kadın yönetmen’ tepkileri dikkat çekmiş.

Norveç filmi The Wave ile tanınan Norveçli yönetmen Roar Uthaug, Warner Bros.’un üstlendiği filmde Lara Croft’un yeni maceralarını yönetecek!

Yönetmenimiz pek tecrübeli değil, daha doğrusu ‘başarılı’ değil. 2015’te çıkan The Wave filmi eleştirmenler tarafından ‘tam bir felaket’ olarak yorumlanmıştı. Bunun dışında Magic Silver ve Escape adlı filmlerinin de pek duyulduğu söylenemez. Ancak şöyle bir ‘bunları biliyor muydunuz’ özelliği var ki; Roar Uthaug ilk filmi “The Axe Killer”ı orta okul 8. sınıfta çekmiş! En azından oldukça cesur bir yönetmen olduğunu biliyoruz.

Ayrıca Transformers 5’in yazarlarından Geneva Robertson-Dworet de filmin senaryosu için anlaşma aşamasında olan isimlerden.

Filmin temeli, arkeolog ve maceracı olan Lara Croft’un kalıntılar ve yığınlar arasında uğraştığı doğaüstü güçleri ele alan Tomb Raider video oyunları üzerine kurulu olacak. Şimdiye kadar yapılan yeniden yapım oyun serileri oldukça büyük başarılar gösterdi ve yeni gelecek olan oyun Rise of the Tomb Raider ise bu ayın başlarında piyasaya çıktı.

En son 2011’de yayınlanan Tomb Raider filminde Lara Croft olarak Angelina Jolie’yi görmüştük. Bu filmde kimi göreceğimiz ise henüz belli değil.

Yeniden yapım filminin senaryo detayları henüz belli değil. Ancak Croft’un ilk macerasından başlayarak kronik olarak gittiğini düşünürsek, yeni çıkan oyunla aynı senaryoda olma ihtimali yüksek.

Siz yeni yönetmenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha önce ortaya atılan yönetmen isimlerinin hepsinin kadın olmasından sonra bu seçimler oldukça tepki çekmişti. Sizce yetkililer bunu dikkate alıp yönetmen tercihlerini değiştirmekte haklılar mı? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

 

Mutlaka Okuyun!

Christopher Nolan’ın yeni filmi North by Northwest ve Inception karışımı olacak!

Christopher Nolan Son olarak İkinci Dünya Savaşı‘nın en kritik olaylarından birini ele alan Dunkirk filmi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir