Yeni Tomb Raider Filminin Yönetmeni Seçim Aşamasında

Wonder Woman’dan sonra yeni bir kadın yönetmen sorunuyla mı karşı karşıyayız?

tombraiderdirectors

Tomb Raider filminin yeniden yapımı için çalışmalara başlandı. Henüz bir söylenti halinde olan habere göre ise şu an için potansiyel üç yönetmen var: Kathryn Bigelow, Catherine Hardwicke ve Mimi Leder.

Yeni film için bildiklerimiz çok sınırlı. Ancak yapım kadrosunda Warner Bros., MGM, GK Films ve Eidos Interactive şirketlerinin adının geçtiğini biliyoruz. Senaryoda Evan Daugherty‘i göreceğimiz filmde; Lara Croft’tun önceki filmlerden daha genç bir versiyonunu göreceğimize ve onun ilk hazine avı macerasına tanık olacağımıza dair haberler de var.

Daha önce filmin yönetmeni olarak The Walking Dead ve Girls gibi birçok televizyon projesinin içinde yer alan Tricia Brock‘un adı geçmişti ancak kendisi bunun doğru olmadığını belirtmişti.

Gelelim şimdiki yönetmenlerimize. The Hurt Locker filmiyle bir Oscar kazanan ve Zero Dark Thirty için de aday gösterilen ödüllü yönetmen Kathryn Bigelow, şu an için en iyi seçim gibi görülüyor. Bigelow’un işi alması, yeni bir Tomb Raider filminin çok daha ciddiye alınmasını sağlayabilir. Yönetmen ortamın tansiyonunu nasıl ayarlayacağını, sorunlarla nasıl başa çıkacağını iyi biliyor ve en önemlisi de karakterleri ve hikayesiyle bağlantısını hiç kaybetmiyor.

Mimi Leder, 90’larda yönettiği The Peacemaker ve Deep Impact filmleriyle ağır aksiyonlu sahnelerle başa çıkabildiğini kanıtlamıştı. Tecrübeli bir yönetmen olarak yeniden Hollywood’a dönmesi herkesçe hoş karşılanacaktır.

Catherine Hardwicke‘i Red Riding Hood ve ilk Twilight filminden tanıyoruz. Onun yönetmenliğinde bu filmin dram ağırlıklı olacağına hiç şüphe yok. Zaten halihazırda kendisinin 2 yıl boyunca oldukça yoğun bir çekim takvimi var, dolayısıyla, rahat bir nefes alabilirsiniz.

Peki sizce neden söylentide adı geçen üç yönetmenimiz de kadın? Hatırlayacağınız gibi 2001’de Simon West ve 2003’te izlediğimiz Lara Croft: Tomb Raider and The Cradle of Life filminde yönetmen olarak Jan de BontAngelina Jolie ile muhteşem bir iş çıkarmıştı. Şimdi ise bu liste, Wonder Woman’da yaşanan kadın yönetmen sorununun bir tekrarı mı yaşanıyor sorusunu akıllara getiriyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yönetmenlerden hangisi seçilmeli? Yoksa hiçbiri mi? Sizin aklınızda bu işi hakkıyla yapacak bir yönetmen var mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: trackingboard.com   comicbook.com

 

 

Mutlaka Okuyun!

Christopher Nolan’ın yeni filmi North by Northwest ve Inception karışımı olacak!

Christopher Nolan Son olarak İkinci Dünya Savaşı‘nın en kritik olaylarından birini ele alan Dunkirk filmi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir