Yüzüklerin Efendisi dizisinin müziklerini Howard Shore ve Bear McCreary yapacak!

Beklediğimize değdi ve Amazon’un sır gibi saklanan Yüzüklerin Efendisi dizisinin müziklerini besteleyecek isimler netleşti. Yüzüklerin Efendisi dizisinin müziklerini Howard Shore ve Bear McCreary yapacak!

Aslında 2 ana besteciden Howard Shore ismi zaten kesinleşmiş durumdaydı. Daha önce TheOneRingNet’in aktardığı haberde “arka planda aktif bir rol alma” isteğinde olduğu söyleniyordu. Yeni Zelanda’da dizi çekimlerini yakından takip eden hayran grubu Fellowship of Fans ise Shore’un dizinin bestecisi olarak yer alacağının kesinleştiğini ifade etmişti.

God of War, The Walking Dead, Outlander, Black Sails, Agents of Shield ve Godzilla gibi yapımların müziklerinde imzası bulunan Bear McCreary’nin ise Yüzüklerin Efendisi dizisinin müziklerini birlikte bestelemek üzere Amazon ile görüştüğü duyuruldu.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin müziklerini Howard Shore ve Bear McCreary yapacak!

yüzüklerin efendisi dizisinin müzikleri howard shore Bear McCreary

Howard Shore, Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği ve Kral’ın Dönüşü yapımları ile 2002 ve 2004 yıllarında Yılın En İyi Film Müziği Oscar ödüllerini kazanmıştı. Aradan geçen onca seneye rağmen besteleri aynı duyguları aktarmaya, yeniden dinlediğimiz her seferinde büyülü bir şekilde bizi filmi bir kez daha izlemeye itiyor. Umuyoruz ki Yüzüklerin Efendisi dizisinin müzikleriyle de aynı etki yaratılır ve bambaşka bir efsaneye daha tanıklık etme şansını yakalarız.

Bear McCreary ilk uzun soluklu projesi Battlestar Galactica ile ciddi bir başarı göstererek film, dizi ve video oyunları gibi farklı yapımlarda yer almış. Yer aldığı son yapımlara bakınca Masters of the Universe: Revelation, Outlander, Call of Duty: Vanguard, See, The Walking Dead gibi profili yüksek yapımlar dikkat çekiyor.

Bir kafa karışıklığını önlemek için altını çizerek şu notu bırakmak istiyoruz. Yüzüklerin Efendisi dizisi, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin geçtiği dönemden tamamen farklı bir dönemde geçecek. Ancak Amazon, çok tuhaf bir tanıtım süreci izlediği için şu an dizinin adını bilmiyoruz. Proje, “Yüzüklerin Efendisi dizisi” olarak duyurulduğu için bu şekilde haber geçiyoruz. Ancak dediğimiz gibi dizi Yüzük Savaşları döneminden çoooook daha öncesini ele alacak. Bununla ilgili haberi linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi anime filmi The War of the Rohirrim’in duyurulduğunu biliyor muydunuz?

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: Fellowship of Fans, TheOneRingNet, Deadline.

Mutlaka Okuyun!

Howard Shore Bear McCreary Güç Yüzükleri Soundtrack

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Soundtrack Albümü Yayınlandı!

Howard Shore ve Bear McCreary’nin müzikleriyle Orta Dünya’ya geri dönüyoruz. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri soundtrack …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir