Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni Wayne Che Yip!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni nihayet belli oldu. İlk iki bölümün resmi yönetmeni J.A. Bayona’dan sonra görev yapacak isim Wayne Che Yip olarak duyuruldu.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni Wayne Che YipYüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni Wayne Che Yip

Yüzüklerin Efendisi dizisinin hem idari yapımcıları arasında yer alan hem de yönetmeni olan Wayne Che Yip, Variety‘e verdiği röportajında “Amazon Stüdyoları ve dizinin yapım sorumluları J.D ve Patrick tarafından Tolkien’in dünyasına davet edilmek benim için bir onur.” diyor ve ekliyor “Şimdiye kadar anlatılan en büyük hikayenin mirasına, naçizane katkılarımızı sunarken her gün burada, Yeni Zelanda’da bu muhteşem ekip ile çalışmayı dört gözle bekliyorum.” 

Wayne Che Yip‘in sinema-televizyon dünyasındaki geçmişine kısaca baktığımızda Hunters, Preacher, Utopia, Doctor Who ve Yüzüklerin Efendisi dizisiyle paralel bir tarihte yayınlanması beklenen  The Wheel of Time (Zaman Çarkı) yapımlarını görebiliyoruz.

Dizinin resmi twitter sayfasında, Yüzüklerin Efendisi dizisinin dört bölümünü yönetecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni Wayne Che Yip aşağıda yer alan ilginç görsel ile duyuruldu.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni

Bir klaketin üstünde teknik detayların, 25 Mart 2021 tarihini görebiliyoruz. Ayrıca ilk sezonun sekiz bölümden oluşacağı da resmileşmiş oluyor.  Yönetmenin yanı sıra bir de dizinin görüntü yönetmeni Aaron Morton‘ın adı yer alıyor. Morton daha önce Spartacus, Legend of the Seeker, Black Mirror, Orphan Black gibi yapımların görüntü yönetmenliğini üstlenmişti.

Klaketin alt tarafında dizinin adı olabileceği düşünülen bir bölüm karartılmış olarak görünüyor. Burada dizinin isminin baş harfi olabileceği düşünülen J harfini görebiliyoruz. Kimileri ise J değil L olabileceğini söylüyor. Son kısımda da Project kelimesinin baş harfini görebiliyoruz. Pek çok twitter kullanıcısı dizinin adının Journey ile başlayacağını tahmin ediyor.

Tabi şunu da not düşmek lazım, her şeyi sır gibi saklayan Amazon, sızıntı ihtimaline karşı gerçeği yansıtmayan bir alternatif dizi ismi de koymuş olabilir. Ama yine de görsel paylaşılır paylaşılmaz çeşitli tahminler yapılmaya başlandı. Peki sizce dizinin ismi ne olacak? Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni sizce kim olabilir? Bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yüzüklerin Efendisi dizisinde ikinci oyun değişikliği: Tom Budge

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni

Dizinin açıklanan ilk oyuncuları arasında yer alan Tom Budge geçtiğimiz günlerde kafalarımızı karıştıran bir paylaşım yapmıştı. Instagram hesabında yaptığı paylaşımda “Amazon, geçtiğimiz yıl içerisinde çekilen ilk bölümleri gözden geçirdikten sonra, canlandırdığım karaktere farklı bir yaklaşım sergilemeye karar verdi.” diyerek diziden ayrıldığını duyurmuştu. Bu haberden on gün sonra yeni yönetmeni duyuran Amazon, Tom Budge ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Amazon’un fragmansız, açıklamasız ve tanıtımsız  reklam sürecini yönetenlerin kulağını çınlatarak trailer, teaser ve fragmanları heyecanla beklediğimizi belirtiyoruz. Bit artık Amazon’un Lotr çekimleri.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni yönetmeni Wayne Che Yip hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Mutlaka Okuyun!

Güç Yüzükleri İlk 2 Bölüm Detaylı İncelemesi

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri İlk 2 Bölüm Detaylı İncelemesi (The Rings of Power 1. Sezon)

5 yıl süren uzun bekleyiş sona erdi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 1. sezonunun ilk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir