Amazon Games Yüzüklerin Efendisi Oyunu Çıkaracak!

amazon games yüzüklerin efendisi oyunu

Amazon Games Yüzüklerin Efendisi oyunu çıkaracak! Amazon Games ile Embracer Group, iştiraki Middle-earth Enterprises aracılığıyla bugün J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi üzerine yapılacak yeni bir MMO (Çok Oyunculu Çevrimiçi) oyunun geliştirilmesi ve yayınlaması için anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Amazon Games Yüzüklerin Efendisi Oyunu

Çıkacak olan oyun, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin sevilen hikayelerini içeren, Orta Dünya’da geçen kalıcı bir dünyada açık dünya MMO’su olacak. Oyun, popüler açık dünya MMO oyunu New World’ün yapımcısı Amazon Games Orange County’nin liderliğinde geliştirilecek. Amazon Games oyunu PC ve konsollar için küresel olarak yayınlayacak. Lansman zamanlaması da dahil olmak üzere detaylar ilerleyen dönemde  paylaşılacak.

Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, “İster orijinal IP’ler ister Yüzüklerin Efendisi gibi uzun süredir sevilen oyunlar olsun, oyunculara yüksek kaliteli oyunlar sunmaya kararlıyız” dedi ve şunları ekledi:

“Yüzüklerin Efendisi oyunlarına yeni bir bakış açısı getirmek ekibimizin uzun zamandır istediği bir şeydi. Middle-earth Enterprises’ın bu ikonik dünyayı bize emanet etmesinden dolayı onur ve minnettarlık duyuyoruz. Geçen yılki Tomb Raider anlaşmamızın ardından, Embracer Group ile olan ilişkimizi genişletmekten de çok memnunuz. Zira onlar mükemmel bir partner olduklarını kanıtladılar.”

Freemode CEO’su Lee Guinchard ise; “Orta Dünya evreni yaratıcılar için sonsuz derecede verimli bir zemin oluşturmaya devam ediyor. Amazon Games’in sürükleyici, ilgi çekici dünyalar inşa etme ve küresel bir kitle için oyunlar yayınlama tutkusu var” dedi ve ekledi:

“İster iç kaynaklarımızı kullanalım ister yeteneklerimizi tamamlayan sektörün en iyi ortaklarıyla birlikte çalışalım, bu IP için en yüksek kalitede eğlence ürünleri yaratma konusunda net bir hırsımız var. Geniş Orta Dünya evreninin hakkını verecek ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları memnun edecek bir MMO sunmak için her türlü özeni gösteriyoruz.”

Henüz ismi açıklanmayan Amazon Games Yüzüklerin Efendisi oyunu, Amazon Games’in oyun yayıncılığı ve geliştirme alanındaki artan ivmesini devam ettiriyor. Ayrıca her ikisi de Steam ve Twitch listelerinde üst sıralarda yer alan ve güçlü oyuncu topluluklarını beslemeye devam eden Smilegate RPG’den dahili olarak geliştirilen MMO New World ve aksiyon RPG Lost Ark’ın başarısının ardından Amazon, Throne and Liberty için NCSOFT, Blue Protocol için Bandai Namco Online, bir sonraki büyük Tomb Raider oyunu için Crystal Dynamics ve duyurulmamış oyunlar için ise Glowmade ve Disruptive Games ile yayıncılık anlaşmaları yaptığını da duyurdu.

Amazon Studios Güç Yüzükleri adlı dev prodüksiyonun da yapımcılığını üstleniyor: Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda geçen ve Amazon Games ile geliştirilmekte olan bu yeni MMO oyunuyla bağlantısı olmayan Güç Yüzükleri dizisi Prime Video için hazırlanıyor.

Kaynak: https://www.amazongames.com/en-us/news/articles/lord-of-the-rings-mmo

Başka Yüzüklerin Efendisi oyunları ve filmleri de geliyor!

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Middle-earth Enteprises’ın satın alınmasıyla artık Yüzüklerin Efendisi video oyunlarının haklarına sahip olan Embracer Group, önümüzdeki iki yıl içinde toplam beş Yüzüklerin Efendisi video oyununun piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Embracer Group yaptığı son açıklamada, şirketin üçüncü taraf ortaklarıyla birlikte üretimde olan 5 yapım olduğunu belirtti ve bunların önümüzdeki 24 ay içinde piyasaya sürüleceğini dile getirdi. Şirket bu yapımları doğrudan açıklamadı, ancak bunlar muhtemelen Daedalic’den The Lord of the Rings: Gollum, Free Range Games’ten The Lord of the Rings: Return to Moria, EA’in mobil oyunu The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth ve Weta’nın GTA şirketi Take-Two ile yaptığı ve ismi henüz belli olmayan yeni oyunu içeriyor.

Buna ek olarak, geçtiğimiz günlerde New Line Cinema ve Warner Bros Pictures, yeni Yüzüklerin Efendisi filmlerinde birlikte çalışmak üzere Embracer Group‘un Middle-Earth Enterprises şirketiyle uzun vadeli yeni bir anlaşma imzaladı.

Warner Bros Discovery, yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri, oyunları ve ürünlerinin haklarını yenilemek için yaklaşık bir yıl süren müzakerelerin ardından, Embracer Group ile gelecekte birden fazla Orta Dünya sinema filmi çekilmesini sağlayacak uzun vadeli bir anlaşmaya varıldığını doğruladı.

Peki, Yüzüklerin Efendisi telif hakları ne durumda? Orta Dünya telif hakkı kimde? Bu haklar yeni filmleri oyunları nasıl etkileyecek?

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi'ne 5 Yeni Oyun

Yüzüklerin Efendisi’ne 5 Yeni Oyun Geliyor!

Middle-earth Enteprises’ın satın alınmasıyla artık Yüzüklerin Efendisi video oyunlarının haklarına sahip olan Embracer Group, önümüzdeki …